Вчені: сильні навантаження на роботі сприяють збільшенню ваги у жінок

Великі навантаження на роботі, сприяють збільшенню ваги у жінок, стверджується у шведському дослідженні, опублікованому в International Archives of Occupational and Environmental Health, інформує Ukr.Media.

«Ми змогли побачити, що високі вимоги до роботи відіграють певну роль у збільшенні ваги жінок, в той час як у чоловіків не було виявлено ніякого зв’язку між високими вимогами і збільшенням ваги», — розповіла провідний автор дослідження Софія Клінгберг (Sofia Klingberg) з медичної академії Сальгренска Гетеборзького університету (Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg).

Вчені проаналізували дані 3872 осіб, які взяли участь у шведському демографічному дослідженні Västerbotten Intervention Program. Жінки і чоловіки були допитані три рази протягом 20-річного періоду (від 30 до 50 або від 40 до 60 років) щодо таких змінних, як маса тіла, потреби і контроль на роботі.

Для оцінки рівня вимог до роботи респондентів запитали про темпи роботи, психологічний тиск, чи було достатньо часу для виконання обов’язків та як часто вимоги, які висуваються бувають суперечливими.

Питання про контроль над роботою були наступні: як часто респонденти дізнавалися щось нове; чи вимагає робота уяви або просунутих навичок; чи є можливість особисто обирати, що робити і як це зробити.

Результати показали, що під час дослідження і жінки, і чоловіки з низьким рівнем контролю над своєю роботою частіше набирали значну вагу, яка визначається як надбавка у вазі на 10% і більше.

З іншого боку, довгостроковий вплив високих вимог до роботи, зіграв роль тільки для жінок. Трохи більше половини жінок, до яких пред’являлися високі вимоги, значно збільшили вагу за 20 років. Цей приріст у вазі був приблизно на 20% вище, ніж у жінок з низькими вимогами до роботи.

«Ми не досліджували першопричини, але, можливо, мова йде про поєднання вимог до роботи і більшої відповідальності за дім, яку часто приймають жінки. Це може ускладнити пошук часу для занять спортом та ведення здорового життя», — поділилася Софія Клінгберг.

Дослідники не виявили залежності між набором ваги і наявністю/відсутністю академічної освіти, якістю харчування та іншими факторами способу життя.

Враховуючи проблеми, пов’язані зі стресом на роботі, дослідження є актуальним з точки зору громадського здоров’я. На думку вчених, виявлення схильних до стресу груп і зусилля по зменшенню стресу, пов’язаного з роботою, допоможуть привести до зниження не тільки приросту ваги, але і захворюваності, включаючи серцево-судинні захворювання і діабет.

Facebook Комментарии
Загрузка...