Успенський піст – 2018: коли починається, що і коли можна їсти

Успенський піст встановлений на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці і є одним з чотирьох багатоденних постів церковного року.

Успенський піст – це останній річний православний піст. Він триває два тижні і завжди починається і закінчується в один і той же час. Це один з чотирьох багатоденних постів в православ’ї, який можна порівняти за суворістю з Великим постом.
У поста є й інша назва – «Спасівка».

Коли починається і закінчується Успенський піст?
Успенський піст починається з 14 серпня (1 серпня за старим стилем) і триває два тижні до 27 серпня включно (14 серпня за старим стилем). Пост завершується святом Успіння пресвятої Богородиці, який відзначається 28 серпня.
Що можна і не можна їсти в Успенський піст?
У тому, що стосується харчування, Успенський піст вважається таким же суворим, як і Великий піст. Але строгість Успенського посту пом’якшується тим, що в цей час року багато овочів і фруктів нового врожаю, також можна вживати в їжу свіжий освячений мед.

На час посту під повною забороною м’ясні і молочні продукти і всі страви з них, а також яйця. Крім того в Успенський піст заборонено їсти рибу, за винятком свята Преображення Господнього, який в народі називається Яблучний спас (19 серпня). На час посту під повною забороною м’ясні продукти.
Священики нагадують, що сенс будь-якого посту – це не тільки тілесне утримання, а й духовне очищення. Тому на цей час бажано відкласти веселі забави, присвятивши два тижні посту духовному вдосконаленню, а також і добрим помислам і справах.
Успенський піст – 2018: календар харчування по днях
Понеділок, середа і п’ятниця – строгого посту свого рекомендовано вживати свіжі фрукти і овочі, а також горіхи, сухофрукти та мед. Слід пити побільше рідини, в тому числі компоти і свіжовичавлені соки.
М’ясо та м’ясні продукти, риба, яйця, молочні продукти, олія і алкоголь під забороною.
Вівторок і четвер – в ці дні можна їсти термічно оброблену гарячу пісну їжу без олії, всі решта заборон зберігаються.
Субота і неділя – допускається гаряча їжа з олією, дорослим можна випити трохи червоного вина.
Субота і неділя – дорослим можна випити трохи червоного вина.


Медовий і Яблучний спас
На Успенський піст випадає кілька свят, один з яких Медовий спас, який відзначається 14 серпня. У цей день прийнято освячувати в храмах мед нового врожаю, який потім можна вживати в їжу. Також в храмах в цей день освячують плоди нового врожаю, які також потім можна їсти.
У свято Преображення Господнього, який в народі називають Яблучний спас (19 серпня), можна вживати в їжу рибу, олію та вино. Також в храмах в цей день прийнято освячувати виноград, яблука та інші фрукти, які можна вживати в їжу свіжими або готувати з них різні страви.

Закінчується Успенський піст святом Успіння Богородиці, яке відзначається 28 серпня.
Якщо Успіння Богородиці припадає на середу або п’ятницю, в цей день дозволяється їсти рибу, а розговіння переноситься на наступний день, якщо свято припадає на інші дні тижня – поста немає. Оскільки в цьому році 28 серпня припадає на понеділок, в цей день постити не треба.

Кому не можна постити?
Строгий піст не рекомендований тим, у кого є медичні протипоказання, а також вагітним і годуючим жінкам і маленьким дітям. Що стосується дітей старшого віку, то це питання цілком на розсуд батьків або опікунів. Втім, наявність в цей час великої кількості свіжих овочів і фруктів може зробити пост навіть маленьким дітям не тільки досить легким, але і корисним для здоров’я (хоча в черговий раз нагадуємо, що піст – це не дієта)

джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *