Українці залишились ні з чим: приватбанк зобов’язаний виплатити олігархам чималу суму

Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Акватера» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова до ПриватБанку і стягнув 24,8 мільйона гривень.

Про це повідомляють ЗМІ.

Відповідно до судових документів компанія олігархів передала в іпотеку для НБУ нерухоме майно в якості забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку перед Нацбанком за кредитом рефінансування.

Відзначається, що компанія сплатила Нацбанку 24,9 млн грн (в обсязі забезпечених зобов’язань за іпотечним договором) і звернулася в «Приват», зажадавши у нього повернути виплачені НБУ гроші, також замінити кредитора в зобов’язанні.

Відповідно до оприлюднених документів ПриватБанк тоді цю вимогу не виконав, а компанія звернулась до суду.

У свою чергу суд прийшов до висновку, що «Акватера» на законних підставах виплатило НБУ 24,9 млн грн в рахунок погашення частини боргу ПриватБанку, тому має право вимагати у фінустанови відшкодування сплаченої суми.

Разом з тим варто відзначити, що через послугу кредиту безпроцентної позики на 30 днів держбанк «ПриватБанк» потрапив у гучний скандал. Так, клієнт узяв дуже багато грошей і погасив основну суму кредиту не доплативши 10 гривень. У підсумку клієнт отримав пеню на всю суму кредиту.

«За грудень з кредитної карти було використано 4628 гривень. В січні (до 25 числа) покладено на карту 4618 гривень. В результаті 1 лютого нараховано відсотків 303 грн. В Приват24 було вказано, щоб не отримати нарахування відсотків вам треба внести ще 10 грн, на що я просто не звернув уваги, адже думав що відсотки нарахуються на непогашену суму. Але відсотки нарахували з 1 грудня на всі 4628 грн», — розповів клієнт Максим Шевченко.

Клієнт висловив своє обурення щодо таких правил погашення кредиту, але в той же час він погодився, що й сам винен у такому розкладі справ.

«Якщо я не розумів таких умов я сам винен, все одно ситуація схожа на шахрайство і обман клієнта», — заявив Шевченко.

У свою чергу представник «Приватбанку» прокоментував дану ситуацію.

«У разі, якщо Ви не погашаєте до 25 числа суму заборгованості в минулому місяці повністю, пільговий період не діє, і на всю суму заборгованості нараховуються відсотки з дати початку використання кредитних коштів», — зазначили в банку.

Facebook Комментарии
Загрузка...