У ДФС розповіли, чому затримують митне оформлення «євроблях»

Державній фіскальній службі озвучили причини, через які затримується митне оформлення авто з іноземною реєстрацією. За словами заступника начальника управління організації митного контролю профільного Департаменту ДФС Олени Мошинської, головна причина – відсутність необхідних документів та їх несвоєчасне подання й оплата. Через це у митних зонах застряють багато авто.

Вона уточнила, що станом на 9 ранку 18 грудня в зонах митного контролю по всій Україні було практично 5,5 тис. автомобілів. Майже 3 тисячі з них простоюють через не подані декларації для оформлення.  Згаданий документ мають надати ті, хто в’їжджає з-за кордону.

«Громадянин, який в’їжджає в Україну і планує оформити цей автомобіль у вільний обіг, повинен спочатку подати попередню митну декларацію, резервуються кошти і лише після цього його пропустять з пункту пропуску до митниці призначення. Якщо попередня митна декларація не оформлена, то громадянин мусить стояти і чекати. Для тих транспортних засобів, які вже знаходяться в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту, ПД не подається, оскільки необхідно одразу подавати декларацію в режим імпорту», – повідомила Мошинська.

Для оформлення авто, які завезли на умовах тимчасового транзиту або ввезення, виїзд за кордон не є обов’язковим. «Проте необхідно подати митниці належні документи. Лише якщо без виїзду із України документи не отримати, то доведеться їхати.», – пояснили у ДФС.

Ще одна причина затримок – несплата коштів митниці. Окрім цього, транспорт, який зареєстрували за кордоном, повинні зняти з реєстрації. Із згаданих вище 5,5 тисяч авто, у 231 – відсутня така інформація.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...