Терміново! Не дамо підписати смертельний вирок для хворих українців.

Під час погоджувальної ради ВР заявила про необхідність ТЕРМІНОВО розглянути законопроект про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини. Він допоможе розблокувати Закон про трансплантацію, який набув чинності 1 січня, але, через непрофесійну роботу МОЗ, система так і не запрацювала. Новий закон дозволить українським трансплантологам продовжувати проводити операції, а не залишатися у правовому вакуумі.

Чому ми маємо зробити цей крок? Бо у МОЗ банально не підготували супровідні нормативно-правові акти для впровадження системи трансплантації в Україні. У державі мали б бути створені дієві бази даних: реципієнтів та донорів. Але у міністерстві не зробили роботу, за яку отримують величезну зарплату. А тисячі українців, які життєво потребують пересадки органів просто ЗАРАЗ, можуть не дочекатися моменту, коли можновладці все ж таки наважаться виконати свої обов’язки.

Нагадаю, наш законопроект про трансплантацію було ухвалено Радою ще у травні. Його розробляли майже три роки із залученням кращих фахових експертів з різних галузей. Він відповідає міжнародним стандартам та дозволяє Україні створити безпечну, ефективну систему трансплантації.

Ми могли б забезпечити потреби усіх українців у пересадці органів за два роки (по 5 тисяч людей щорічно). Але для цього профільне міністерство мало б попрацювати над конкретними справами, а не створенням і розвінчуванням міфів.

До речі, Закон про трансплантацію було повністю та в усіх деталях погоджено Міністерством охорони здоров’я. Більше того, саме міністерство наполягало на встановленні дати старту закону — 1 січня 2019 року. Тому всі заяви т.в.о МОЗ про неузгодженість дій депутатів і міністерства є нісенітницею, яка спрямована виключно на приховування власної професійної неспроможності.

Facebook Комментарии
Загрузка...