Скільки сміливців зареєструвались на участь у сертифікації за першу добу?

15 січня, стартувала реєстрація на пілотний проект сертифікації педагогічних працівників. На цей час кількість зареєстрованих вчителів сягнула 289 вчителів (такі відомості оприлюднені на сайті УЦОЯО, станом на 16 січня 9:00).

Нагадаємо, цьогоріч гранична кількість учасників сертифікації сягає 1 тис. викладачів. Для того, щоб вчителі з усіх областей України мали однаковий доступ до добровільної сертифікації, кількість гарантованих місць пропорційно розділили на кожен регіон.

за даними УЦОЯО на 9:00 16 січня 2019 року

Як бачимо, найбільша кількість зареєстрованих на цей момент – у Київській області (29 претендентів на участь на гарантовані 54 місця), у місті Києві (27 зареєстрованих/54 місця), Вінницькій (25/46) та Одеській областях (22/62).

Мета сертифікації

Внаслідок успішного проходження сертифікації, вчитель отримає 20% надбавки до посадового окладу. Частина викладачів вважає, що проходження сертифікації – це процедура, необхідна для збільшення зарплати. Нещодавно, під час інтерв’ю у студії «Сніданку з 1+1», очільниця Міністерства освіти і науки оприлюднила позицію відомства, у якій основною мотивацією вчителів має виступати бажання показати колегам, довести самому собі, що ти абсолютно готовий до впровадження НУШ та концептуально змінив свій підхід до освітньої системи.

Нам важливо виявити вчителів, які вже вміють користуватися методами активного пошукового навчання, які розуміють що таке нове освітнє середовище і поділяють цінності цієї реформи. Коли ми виявимо таких вчителів, перед ними стоятиме важливе завдання – поширення цих знань серед колег і ми їх підтримуватимемо двадцятивідсотковою надбавкою, – прокоментувала необхідність сертифікації Лілія Гриневич.

Ставлення вчителів до сертифікації

Одним із найбільш дискусійних питань серед освітян останнім часом стала саме сертифікація. Вчительство обурюється, мовляв, анонсують сертифікацію як добровільну ініціативу, однак на практиці, вона знову стане примусовим, а можливо навіть, і каральним інструментом впливу керівників закладів.

За результатами опитування серед підписників «Всеосвіти» у мережі Facebook, 68% користувачів на запитання «Як ви ставитесь до запровадження сертифікації?» обрали варіант «Категорично проти».

Кожна людина бере близько до серця будь-яку оцінку її праці. У професії вчителя присутній момент постійного оцінювання інших. Тож, коли йдеться про перевірку їхнього досвіду, вчителі ставляться прискіпливіше до тих, хто проводить це оцінювання та до самої процедури сертифікації.

Питання добровільності

Часто у соціальних мережах також піднімається питання щодо добровільності сертифікації. Аби спростувати побоювання щодо примусового проходження зовнішнього оцінювання педагогів, міністерка зазначила:

У законі «Про освіту» чітко вказано, що сертифікація є добровільною і вона буде такою до того часу, поки ми не побачимо, що вона може повністю замінити атестацію. Це необхідно для того, щоб якнайкраще відпрацювати всі інструменти сертифікації.

Реєстрація на участь у пілотному проекті сертифікації педагогічних працівників триває до 1 лютого.

Facebook Комментарии
Загрузка...