Різдвяний піст 2018. Якого числа, що можна їсти, календар харчування

Як писав Лев Великий: «Утримання від їжі необхідно для усвідомлення того, що кожен з нас потребує очищення. Милістю Бога і остом ми винищуємо в собі гріх, який примножується тілесної тлінністю і нечистотою наших бажань». За його ж словами, пост є нічим іншим, як добровільною жертвою Богові за зібрані плоди».

На думку Симеона Фессалонікійський, Різдвяний піст відображає піст Мойсея, який постив 40 днів і ночей, після чого отримав від Бога кам’яні скрижалі з 10-ма заповідями.

Коли починається Різдвяний піст?

Незважаючи на знаковість події, питання «якого числа починається Різдвяний піст?» залишається актуальним для багатьох людей. Для тих, хто бажає долучитися до духовного життя, варто нагадати, що Різдвяний піст є останнім тривалим постом в році. Він починається 28 листопада і закінчується 7 січня (за новим стилем). Тривалість посту складає 45 днів.

Як харчуватися в дні Різдвяного посту?

Церковний статут вчить, від яких продуктів слід утримуватися у дні під час посту. Всі піст християни повинні суворо дотримуватися настановления про якість їжі, утримуючись від брашен, тобто деяких продуктів, у перелік яких входять: м’ясо, масло, сир, яйця, молоко, риба.

Календар харчування по днях

Піст тілесний повинен поєднуватися з постом духовним. Тільки так істинно віруючий християнин може принести праведний плід перед Господом. Варто бути дуже уважним до своїх думок у дні посту і не загордитися подвигом утримання від повсякденної їжі. Справжній піст має супроводжуватися молитвою, прощенням образ, з утриманням від плотських пристрастей і зреченням від злих справ. Важливо не забувати про те, що піст не є кінцевою метою, а тільки засобом смирення свого тіла і очищенням від гріха. Без щирого покаяння і молитви пост перетворюється на звичайну дієту.

Таблиця обмежень у виборі їжі в Різдвяний піст

28 листопада
Можна вживати заправлену рослинним маслом їжу і невелика кількість червоного вина

29 листопада
Дозволяється тільки сухоїдіння. Можна їсти: сухофрукти, овочі, хліб, воду

30 листопада
Відварені каші з маслом, риба, червоне вино

1-5 грудня
Виключно рослинна їжа

6-7 грудня
Дозволяється: рослинна олія, вино

8-12 грудня
Варена або запечена каша

13-14 грудня
Риба, невелику кількість червоного вина

15-19 грудня
Дозволяється вживати в їжу практично все, крім м’яса, олії та риби

20-21 грудня
Морепродукти, вино

22-26 грудня
Дозволяються овочі та фрукти

29 грудня — 2 січня
Пісні каші, сухофрукти, овочеві салати

3-4 січня
Сухоїдіння

5 — 6 січня
Дозволяються: компоти, відвари, трохи вина. Бажано в цей день відмовитись від води

Можна одружитися в Різдвяний піст?

Різдвяний піст 2017. Якого числа, що можна їсти, календар харчування | Все про 2017 рікЗ точки зору православного християнства, пріоритетом для кожної людини має бути єдність тілесного і духовного постів, які покликані до освячення людини і його духовне спілкування з Богом через молитву. Крім утримування від вживання від певної їжі, Різдвяний піст передбачає покаяння у гріхах, прощення образ і кривдників, а також утримання від статевого життя. Пост, який відірваний від його духовної суті, не очищає душу, але є лицемірним діянням. Таким чином, Різдвяний піст не сумісний з обрядом одруження та проведенням весільних торжеств.

Необхідно ще раз нагадати про те, що головна мета істинно віруючої людини під час посту — зберегти своє серце й душу в чистоті, і зустріти Різдво Христове з світлими думками та готовністю слідувати Божим заповідям. Пост, який передує Різдву, присвячений примирення з Господом, стриманості від плотських утіх і суворого дотримання церковних статутів.

Зрозуміло, той чи інший вибір залежить від світських або духовних переконань кожної людини. Однак, у випадку поважної причини, необхідно порадитися з батюшкою щодо визначення найбільш сприятливої дати вашого весілля.

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *