В лютому погода більше нагадувала весняну, в деяких регіонах Eкраїни навіть зацвіли кульбаби. Однак, за словами синоптиків, скоро ситуація зміниться. Слід готуватися до нового похолодання.

Як така зміна погоди вплине на рослини, розповіли, в ефірі «Сніданку 1+1».

Синоптики повідомляють, що зима у Києві цього року побила температурний рекорд за майже 140 років. Але вже скоро раптова весна завершиться, і на зміну сонцю прийдуть морози, стоdпчики термометрів опустяться до — 14 градусів.

У Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка припікає сонечко, але сніг ще лежить. За словами заступника директора ботанічного саду Миколи Шумика, який працює в ботсаду вже 30 років, за ці роки лютий місяць був дуже контрастним.

«Було таке, що магнолія квітувала і випав сніг. Звичайно тоді прискорюються оці процеси, менше зав’язується плодів, скорочуєтьcя термін квітування цих дерев, особливо декоративних. Але цього разу магнолія ще спить. І навіть не думає прокидатися, зарано», — розповідає він.

За словами фахівця, тепло в лютому не є катастрофою. Небезпечнішими для рослин, наприклад, можуть бути весняі приморозки.

«Тепло трималося не настільки довго, аби рослина встигла прокинутися. Щоб почати квітування, вона повинна набрати суму ефективних температур. Але оці 2 чи 5 днів плюс 4 чи плюс 6, що в нас було, то звичайно цього мало, щоб говорити, що рослина накопичила оцю суму температур. Це мабуть треба, мінімум 2-3 тижні», — пояснює працівник ботсаду.

Наскільки рослини реагують на зміну погоди, в даному випадку працівники ботсаду пояснюють на прикладі форзиції. Ця квітуча рослина — найкращий індикатор потепління. Як розповіли ботаніки, цього місяця на синоптичні зміни ця рослина ніяк не віlреагувала.

«Вона одна з самих ранніх деревних рослин кущових, яка починає квітнути. Вони більш показові на реакції на зміну клімату. Але як бачите, квіткові бруньки, вони ще не починають розпускатися, тобто ще в стані такого спокою», — розповідає він

Він зазначив, що більшість місцевих видів пристосовані до таких перепадів. Небезпека буде, якщо прийдуть пізні весняні морози.