Про що діти плачуть і не розповідають батькам

Олена Кучеренко — про одну часту батьківської помилки і методи її виправлення.

Вчора був найважчий день у моєму житті! Так! Так боляче мені не було ніколи – ні в дитинстві, ні коли-небудь потім. Ми з молодшою ​​Тонечкою гуляли, чимось займалися вдома. Прийшла зі школи Варвара, трохи пізніше з садучка дві середні. Все було як завжди. До вечора дівчата чомусь посварилися, розкричались, я «гаркнула», щоб заспокоїлися. Загалом, звичайна історія.

Повернувся з роботи чоловік, всіх помирив, обігрів (це він вміє). Дівчата розповіли йому свої маленькі біди, образи. І все відразу забулося. І знову любов, сміх, ігри. Тільки старша, Варюша, була весь час якась дуже сумна. Дивилася на мене своїми сумними очима і наче щось хотіла сказати. «Варя, ти хочеш зі мною поговорити?» – запитала я. «Так, мамо!» Ми закрилися в кімнаті. Сидимо – мовчимо. Тільки бачу, очі її наповнюються сльозами. «Ну, говори, доню, не мовчи …»

 

І Варя заговорила … «Мама, ти знаєш, я дуже тебе люблю … Але ось зараз ти була не права … Адже я можу сказати, що ти була не права?» – «Можеш, Варя!» «Ми з дівчатками посварилися, ти сказала, щоб ми                   « швидко припинили і пішли з кухні », але ти   навіть не запитала, що трапилося. А я просила їх, щоб ми разом тобі допомогли, зібралися. А вони розбалувалися. Я так засмутилася! І так хотіла, щоб ти мене втішила! А ти розсердилася ». Я притиснула до себе дочку. «Пробач мене, Варю!» А вона все говорила. Говорила … Те, чого я ніколи не знала. Про що просто не думала. Хоча вважала, що у нас з нею близькі відносини. Вона говорила і як ніби випліскувала все, що накопичувалося роками в її ніжній душі, весь біль, який  я, мати, їй

завдала.Говорила про якесь каченя, яке вона довго і старанно вирізала в п’ять років і хотіла мені подарувати, щоб порадувати. А я вилаяла її за розкидані всюди обрізки паперу і клей на підлозі. Виявилося, вона ще довго спала з ним під подушкою і сумувала, що вони з каченям мамі не потрібні.

Казала, що коли народилася Сонечка, вона теж хотіла стати знову маленькою. Тому що я весь час проводжу з малятком. Що хотіла, щоб і її весь час брали на руки і цілували в голову … І навіть стала намагатися «сюсюкати» «як малюки» … А я їй суворо: «Не кривляйся!». Казала, як її хтось образив в школі, і вона дуже хотіла зі мною поговорити, поплакатися. А я була чимось зайнята і відмахнулася: «Потім!»

Як зробила на праці красиву річ і мчала додому мені її подарувати, а я вилаяла її за трійку. І виріб так і залишилася валятися в портфелі.

Казала, що я дуже гарна, але запальна. І вона часто залазить до себе на другий поверх ліжка і уявляє, як було б добре, якби я завжди була спокійна, ласкава. А ще мріє, щоб ми сіли всією сім’єю і наліпили пиріжків. І нехай вся кухня буде в борошні і тісті,зате як весело.

А я сиділа, слухала … І тепер вже у мене сльози котилися градом.

джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *