Пожежа на танкерах в Керченській протоці: рятувальна операція перетворилася на пошукову

Знайти живих майже немає надії.

Операція з пошуку моряків з горящих суден в районі Керченської протоки переведена з рятувальної в пошукову, так як шансів знайти тих, що вижили більше немає. Про це повідомляє прес-служба Росморрічфлоту.

Тепер справа за малим — рятувальники і водолази ще будуть обстежувати місцевість аварії судів, але тепер розшукувати будуть переважно рятувальні шлюпки і тіла загиблих. З моменту аварії і пожежі на суднах пройшло вже більше доби, тому шанси виявити живих весь час знижуються.

Крім того, пожежа на судах все ще не ліквідована — горіння продовжується, зберігається загроза вибуху. За даними рятувальників, в результаті пожежі на двох судах загинули десять людей, дванадцять — врятовані, але доля десяти осіб залишається невідомою. Їх не виявили серед тих, що вижили, але і в списках врятованих вони поки що не значаться.

Зазначимо, що загибель моряків супроводжувалася справжньою драмою — багато свідків трагедії, а також рятувальники бачили, як моряки тонули прямо на очах у людей, які вирушали до них на допомогу. Іноді людина не доживала буквально кілька хвилин до порятунку.

Відомості про трагедію

Інформація про чергову аварію в Керченській протоці надійшла рятувальникам близько дев’ятої години вечора, 21 січня. Два судна — «Канді» і «Маестро» під прапором Танзанії, які перебували на якірній стоянці в нейтральних водах, загорілися. При цьому, все ускладнювалося тим, що до найближчої суші від місця події було 15 морських миль — саме на такій відстані від місця лиха перебував мис Такиль.

Пізніше в ЗМІ з’явилися і причини аварії — нещасний випадок, що стався при перевалці палива з одного танкера в інший. Ситуація ускладнилася тим, що обидва судна входили в міжнародний «чорний список», оскільки неодноразово були звинувачені в контрабанді. Тому рятувальна операція ускладнилася обмежувальними заходами, які на ці судна були введені ще в 2015 році. Але тоді судна змінили назви і були передані у власність іншої компанії, щоб спробувати таким чином уникнути відповідальності.

Український уряд теж «на місці не сидів» і уточнив, що судна були звинувачені в незаконних постачаннях газу до Сирії.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...