Почався Різдвяний піст 2018: найголовніші традиції

Вже сьогодні, 28 листопада починається один з найважливіших постів – Різдвяний. Він триватиме аж 40 днів – до 6 січня. До речі, саме останній тиждень буде найсуворішим і найскалднішим. Але ми вирішили розповісти трохи більше, щоб ви знали, які головні традиції Різдвяного посту.

Різдвяний піст: найважливіші традиції

Різдвяний піст триває до 6 січня, щоб очистити тіло і душу до зустрічі Різдва Христового. Саме тому він один з найважливіших в році.

Найголовніші заборони в Різдвяний піст – це, звичайно, їжа. Не можна буде їсти яйця, м’ясо, молоко, вершкове масло і сир.

Різдвяний піст, як і будь-який інший, — це не тільки відмова від якоїсь їжі. Так само в ці 40 днів потрібно буде обмежувати розваги, гуляння і задоволення. Крім цього, потрібно буде багато молитися і каятися, щоб очистити свою душу.

Під час посту потрібно, як ніколи, самовіддано і безкорисливо піклуватися про своїх близьких.

До речі, важливо, що під час Різдвяного посту не можна проводити вінчання.

Деякі люди можуть не дотримуватися Різдвяного посту. Це ті, у кого є протипоказання за станом здоров’я, вагітні або жінки, які годують грудьми. Але робиться все це з благословення священика.

Діти до 7 років можуть не дотримуватися Різдвяного посту. Але, потрібно зазначити, що батьки повинні починати привчати дітей до посту з раннього віку. Наприклад, вони можуть відмовитися від солодкого і деяких ігор. Але найважливіші продукти для нормального розвитку організму ні в якому разі не виключати з раціону дитини не можна.

Незважаючи на те, що в Новий рік все ще діє Різдвяний піст, багато духовних людей дозволяють вживати заборонену їжу і випити трохи вина.

Під час Різдвяного посту потрібно, як ніколи, допомагати всім, хто потребує. За словами папи римського Лева Великого, «Як Господь ущедрил нас плодами землі, — так і ми під час цього посту повинні бути щедрими до бідних».

 

Facebook Комментарии
Загрузка...