«Нове життя» для гривні: експерти спрогнозували курс валют до весни

У понеділок, 11 лютого, Нацбанк встановив офіційний курс долара на рівні 26,89 гривні.

Про це повідомляє офіційний сайт відомства.

Таким чином, ціна долара знову знизилася — 8 лютого офіційний курс долара становив 26,96 гривні.

Причини неочікуваного зміцнення гривні і падіння курсу іноземних валют прокоментував  глава Ради Національного банку Богдан Данилишин в Facebook.

Він відзначив,що є рішення Федеральної резервної системи США не підвищувати ключової ставки і падіння світових цін на енергоресурси.

За словами Данилишина, таке посилення курсу гривні і, відповідно, зниження курсу долара триватиме максимум до травня-червня поточного року.

«Вплив на реалії і перспективи всіх валют у світі, і в тому числі гривні, робить політика ФРС — це аксіома. Про те, що в керівництві Федрезерву зародилися сумніви в доцільності продовження жорсткої монетарної політики, стало відомо в перші дні року», — підкреслив Данилишин.

На думку експерта, «тайм-аут» у підвищенні ставок ФРС США триватиме приблизно до червня, що буде створювати сприятливі умови для української валюти. Також на курс гривні вплинуло падіння світових цін на енергоресурси, які складають значну частину українського імпорту.

Крім цього, зміцненню гривні сприяла низка внутрішніх чинників: зростання експорту аграрної продукції і металургії, зростання надходжень від продажу українських боргових цінних паперів і помірні витрати державного бюджету на початку 2019 року.

Нагадаємо,  за тиждень дoлар пoдешевшав на 78 кoпiйoк, єврo – на 35.

Екoнoмiсти кажуть: фактoрiв кiлька, а курс гривнi прoдoвжить укрiплюватись.

Facebook Комментарии
Загрузка...