«Колись борг України був 89 млрд грн. Сьогодні – більше ніж 2 трлн грн. Це відбулося всього-на-всього за 10 років» — Пинзеник

Зараз влада в Україні не реагує на ситуацію з держборгом і дефіцитом бюджету, заявив нардеп від Блоку Петра Порошенка Віктор Пинзеник в інтерв’ю головному редактору видання «ГОРДОН» Олесі Бацман.

Протягом 10 років державний борг України зріс до 2 трлн грн. Про це заявив народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, екс-міністр фінансів, колишній міністр економіки України Віктор Пинзеник в ефірі програми «БАЦМАН» головного редактора видання «ГОРДОН» Олесі Бацман на каналі «112 Україна».

«Не будь-який борг є проблемою. Назву вам цифри. Колись борг України (мені довелося працювати в цей час в уряді) становив 89 млрд грн. Сьогодні – більше ніж 2 трлн грн. Це відбулося всього-на-всього за 10 років», – сказав Пинзеник.

Він зазначив, що причина виникнення боргу – дефіцит бюджету.

«Невеликий дефіцит не веде до проблем, але коли країна живе з дефіцитом, який вимірюється сотнями мільярдів гривень, це створює ілюзію, що проблем немає, але вони накопичуються і настає момент, коли проблеми проривають. Україна, на жаль, кілька разів переживала такий момент. Свого часу країна реагувала на такі проблеми», – сказав він.

Пинзеник додав, що зараз влада не реагує на ситуацію з держборгом і дефіцитом бюджету.

«Країна тривалий час живе з хворим бюджетом – бюджетом, який витрачає те, що він витратити не може. На жаль, українські політики бояться чесної розмови із суспільством про те, що ми мусимо навчитися жити по засобах, перестати перекладати наші проблеми на завтрашній день і на наступні покоління наших громадян», – заявив депутат.

У грудні 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом, згідно з якою співвідношення обсягу держборгу до ВВП має становити не більше ніж 66% у 2017 році, 62% – у 2018-му і 58% – у 2019-му.

1 січня 2018 року набув чинності закон «Про державний бюджет України на 2018 рік». Доходи передбачено на рівні 917,88 млрд грн, витрати – 991,7 млрд грн.

Обслуговування державного боргу у 2018 році обійдеться Україні в 130,2 млрд грн. Планують, що станом на 31 грудня 2018 року граничний обсяг державного боргу у національній валюті становитиме 1,999 трлн грн (60% ВПП), гарантованого держборгу – 747,6 млн грн.

Facebook Комментарии
Загрузка...