Католицьке Різдво 2017: як ворожити на свято

З давнього часу практично в будь-яке свято було прийнято ворожити. І католицьке Різдво не виняток. Хоча і церква дуже погано до цього ставиться, адже такі традиції прийшли з язичництва, але багато людей не звертають уваги на заборони. Тому ми вирішили розповісти вам, як правильно гадати на католицьке Різдво.

Ворожіння на католицьке Різдво 2017

Традиційно ворожіння на католицьке Різдво пов’язані з святковим столом. Наприклад, у Чехії на Різдво обов’язково смажать коропа, а його луску використовують, щоб дізнатися своє майбутнє. Промиті луски риби викладають на білий папір і залишають на пару днів в сухому місці. Потім дивляться, що стало з лускою. Якщо вона потемніла — тому, хто гадав загрожує хвороба, чим більше темних лусочок, тим серйозніша. Якщо лусочки скрутилися прилипли одна до одної — рік очікується складний, неоднозначний.

Крім цього, молоді дівчата за допомогою луски могли дізнатися, скільки у них буде дітей. Для цього потрібно було взяти жменю лусочок в руку, піднести її під струмінь води і запитати тричі: «скільки у мене буде діток?». Скільки лусочок прилипло до руці, стільки і буде.

А, наприклад, в Угорщині ворожіння на Католицьке різдво пов’язані з баранячою лопаткою. Точніше з кісточкою, яка потім залишається. Бажаючий дізнатися, що чекає його в найближчий рік, повинен забрати кісточку від лопатки в відокремлене місце і гарненько її розглянути. Якщо колір кістки рівний і світлий — рік буде благополучним, якщо на ній є тріщини та плями — можливі невдачі й тривоги.

Потрібно сказати, що ворожіння на католицьке Різдво пов’язані не тільки з їжею. Так само можна спробувати дізнатися своє майбутнє з допомогою тіні. Потрібно розташуватися поряд зі стіною, запалити товсту свічку, яка дає більше світла, і уважно стежити за появою на стіні тінями. У того, чия тінь буде мати довгу або велику голову, очікується вдалий в усіх відношеннях рік.

джерело

 

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *