Як українці зможуть використовувати заощаджену субсидію

В уряді повідомили, що українці зможуть заплатити за використаний газ, воду і електрику з зекономленої субсидії.

За використаний газ, воду чи електрику можна розрахуватися субсидією, яку заощадили в минулому місяці. Такі роз’яснення дав урядовий портал Teplo.gov.ua.

«Приміром, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія у розмірі 550 гривень. Обов’язковий платіж домогосподарства 820 гривень. Але в жовтні спожито всього 13 кубометрів газу, за що сплачена його фактична вартість — 92,26 гривень. В наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норми газ зекономленої в попередньому місяці субсидією», — йдеться в повідомленні.

При цьому, як зазначається, не потрібно нікому нічого повідомляти ці суми мають зазначатися постачальником послуг в платіжці як переплата (з мінусом).

«Або ж в листопаді обов’язковий платіж становить тисячу гривень по соціальній нормі 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок — 300 кубів — можна використовувати в більш холодні місяці, приміром, у грудні-січні», — заявляють чиновники.

Якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але реально її використовували лише на 120 гривень, заплатити потрібно буде лише 120 гривень.

«Сума субсидії, яка надається громадянам для оплати компослуг у розмірі соціальних нормативів, і яка не використана минулого місяця внаслідок економії електроенергії, газу або води, повинна обов’язково враховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів», — повідомляє прес-служба.

Постачальники зобов’язані проводити розрахунки з урахуванням зекономленої субсидії. Якщо підприємство поступає інакше, отже, порушує закон.

Нагадаємо, сума боргу, зазначена в платежах за газ для побутових споживачів без лічильника, а також виникла внаслідок скасування Верховним судом знижених норм споживання газу, наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті, повідомила прес-служба «Регіональної газової компанії» (РГК). У групі компаній також зазначили, що оператори газорозподільчих мереж звернулися до уряду з проханням розробити механізм компенсації зазначеної в рахунках заборгованості — суми, що являє собою різницю між скасованими нормами споживання газу та набули замість них, попередніми нормами.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...