Як правильно обрати бойлер: корисні поради

Гаряча вода з кожним роком тільки дорожчає, тому варто задуматися над придбанням бойлера – це точно допоможе зекономити на комуналці. Як правильно обрати бойлер, на що звернути увагу та які можливі ризики встановлення водонагрівачів 

Дешевше буде купити електричний бойлер, газові менш вигідні через ціну на газ, документи і встановлення.

Перевагами електричного бойлера є великий об’єм води, який нагріває бойлер та відносно низьке енергоспоживання. Для електричного бойлера не треба додаткової проводки при електромонтажі.

Із мінусів електричних бойлерів: габаритні баки та відносно повільне нагрівання води.

Отже, ми обрали електричний бойлер. Що далі?

Об’єм бойлера

Насамперед, визначаємо щоденну потребу гарячої води. Для прикладу візьмемо будинок, де проживає три людини, а джерелами споживання є душ, два крани та ванна. У цьому випадку об’єм бойлера маєе бути в межах до 100 літрів, а швидкість нагрівання — 90 градусів за дві години. Якщо ж у будинку хтось дуже любить приймати гарячу ванну, то варто обрати бойлер більшого об’єму й потужності.

З розрахунку на кількість членів сім’ї, фахівці радять вибирати наступні об’єми бака бойлера:

Для сім’ї з 1-2 осіб – 50 і 80 л;

Для сім’ї з 3-х осіб – 80 і 100 л;

Для 4-5 осіб – 100 і 120 л;

Для 5-7 осіб – 120-150 л.


Як визначити об’єм бойлера для дому

Тип тенів

Водонагрівачі бувають 2 типів: з мокрим і сухим теном. Вважається, що сухий тен кращий. Адже немає прямого контакту з водою і він є більш довговічним. Проте й дорожчим.

У сучасних моделях бойлерів, сухі тени (на зображенні), переважно є за стінками бака. Тому гріють його, а не воду. Це має свої переваги: менша вірогідність «пробою» тена, що може становити загрозу для людини від ураження струмом; на тені не утворюється накип, що дозволяє йому довше і ефективніше працювати.

Мокрі тени (на зображенні), зовні, нагадують кип’ятильник. Цей тип тену схильний до пошкоджень, частих поломок і перегрівів. Однак бойлери із мокрим теном коштують дешевше.

До слова, деякі водонагрівачі мають два тени. Відтак, більш швидке нагрівання води.

Потужність

Потужність більшості бойлерів — 1,5 кВт. Деякі виробники пропонують споживачам водонагрівчі потужністю 1,4 кВт і 2,0 кВт. А от вже більше 3 кВт може «зажадати» окремої потужної лінії для підключення.

Чим вища потужність бойлера, тим більше він витрачає електричної енергії.

А це у свою чергу призводить до фінансових втрат. Тому доведеться вибирати між швидкістю підігріву води і рахунками за електроенергію.

Додаткові опції

Для вашого комфорту та безпеки важливо, щоб бойлер мав додаткові «полегшувальні» функції:

— терморегулятор, котрий контролює температуру води в бойлері;

— якісна теплоізоляція баку, для збереження температури нагрітої води протягом довгого часу;

— магнієвий анод, дозволяє уникнути інтенсивного накипу в бойлері та робить структуру накипу більш «пухкою».

Енергозберігаючі бойлери

Нині популярністю користуються бойлери з двотарифними лічильниками: нічними та денними тарифами. Особливо поширені нагрівачі з електронним управлінням — таймерами.

Принцип роботи енергоефективного бойлера з таймером простий: виставляєте на ніч температуру — бойлер нагрівається по тарифу, скажімо, в два рази дешевшому і вдень цією водою користуєтеся, а сам бойлер уже не вмикаєте.

Енергоефективність полягає в тому, щоб зберегти тепло, яке накопичилося всередині. До слова, такі бойлери мають середню цінову політику.

Ризики

Зважаючи на зростання тарифів на гарячу воду уже менше ніж за місяць, питання встановлення бойлерів залишається актуальним та економічно вигідним. Однак, електричні мережі старих будинків можуть бути не готовими до таких потужностей, наголошує Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм.

Взагалі з появою величезної кількості електричної техніки в старих будинках існує ризик того, що такі мережі можуть не витримати. Тому перш, ніж встановлювати бойлери, людям слід через ОСББ системно підійти до вирішення цього питання і замінити повністю мережі та організувати додаткові потужності в будинку,
— розповідає вона.

Що стосується нових будинків — технічних проблем для встановлення бойлерів там немає.

За словами експерта, минулого літа спостерігалося масове встановлення бойлерів. Очевидно, що й цього року, зауважує експерт, з підвищенням цін на гарячу воду люди знову задумуватимуться як зекономити і це сприятиме попиту на купівлю бойлерів. Проте поки що робити висновки про «поголовні» покупки бойлерів не має підстав.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *