Горіховий Спас — традиції, що можна і що не можна робити

Горіховий Спас, або як його ще називають, Хлібний Спас, в 2018 році відзначають 29 серпня. Як зустрічати це світле свято, що можна і що не можна робити.

У народі Третій Спас називають Горіховим або Хлібним: до цього часу достигають лісові горіхи, в самому розпалі жнива. Це закінчення Успенського посту, так що стіл стає більш рясним пише svitiv.com.ua. У цей день святкують перенесення до Константинополя нерукотворного образу Христа Спасителя (звідси ще одна назва свята — «Спас на полотні»). Церковна назва свята — Спас Нерукотворного образу Христа Спасителя. Як свідчить писання, котра захворіла цар Едеси Авгарь велів художнику написати обрах Христа, щоб молитися йому про одужання. Однак художник не зміг відобразити святий лик. Дізнавшись про це, Христос умив обличчя, витер його полотном, па якому дивним чином відбився його лик, і вручив його художнику. Цей нерукотворний образ згодом не раз творив чудеса, зціляв людей, поки не був загублений в ході четвертого Хрестового походу.

З нагоди свята в храмах відбуваються урочисті богослужіння, освячуються горіхи. Цей день знаменує підведення підсумків, умиротворення і набуття духовної зрілості.

Горіховий Спас — що можна робити

У народі існує ряд традицій і повір’їв, пов’язаних з тим, що можна і що не можна робити на Горіховий Спас. Найголовніше, як і в дні всіх великих релігійних свят, — відвідування богослужінь і молитва. За церковною традицією в ці дні освячують горіхи (ліщину, волоські горіхи), хліб і короваї з борошна першого врожаю. У цей день господині заготовляють лікувальну горіхову настоянку: перемички волоських горіхів заливають горілкою і наполягають в темному місці. В Горіховий Спас прийнято ставити на стіл хліб або іншу випічку з зерна нового врожаю — вважається, що це принесе здоров’я всім членам родини і достаток дому.

Горіховий Спас — що не можна робити

Особливо значущих заборон на Горіховий Спас немає. Обмежень в їжі немає, так як до цього часу Успенський піст закінчується. Не можна в цей день сваритися, особливо з близькими і бажати комусь або зла. Вважається що неприємності, які побажаєш в цей день, повернуться до тебе сторицею.

Народні прикмети на 29 серпня

  1. Якщо на Горіховий Спас відлетить останній журавель — чекай холодів вже на свято Покрови
  2. Гарна погода 29 серпня — запасів вистачить на всю зиму, оскільки вона, за прикметами, буде короткою
Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *