Експерти шокували українців прогнозом долара на 2019 рік

Наступного року ціна за американський долар може різко підскочити. Курс може перетнути позначку в 30 грн за 1 долар.

Таку думку озвучили експерти, яких опитало видання «Апостроф. Економіка».

Старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Іосуба розповів, що до кінця 2019 року долар США може подолати позначку в 30 грн/$ 1. У такому разі курс євро може досягнути рівня 33 грн/1 євро.

У свою чергу фінансовий експерт Олексій Субочєв передбачає, що курс долара може досягти позначки в 30 грн / $ 1, однак навряд чи перевищить 32 грн.

При цьому головний експерт Секретаріату Ради Національного банку України (НБУ) Віталій Шапран попереджає, що вартість позик для України в наступному році буде високою, «але завдяки МВФ, СБ та ЄС у України потреба в нових позиках знизилася». За його оцінками, в наступному році курс долара буде перебувати на рівні 29,4 грн /$ 1.

«У нас росте негативне сальдо зовнішньої торгівлі за товарами та послугами, тому невелика девальвація буде доречною» — сказав він.

Курс долару у 2019 році знаяною мірою буде залежати від політичних факторів. Якщо будуть мітинги, страйки, скандали, то долар може піднятися і до 30. Економічних факторів у наступному році, які б розхитували курс, немає.

Facebook Комментарии
Загрузка...