7 грудня — день великомучениці Катерини: звичаї, прикмети

Сьомого грудня — день великомучениці Катерини, у народі «Катерини»свято дівочої долі. У цей день перед образами цієї святої дівчата ставлять свічки, а потім під вечір ворожать на свою долю.

Перед сходом сонця дівчина йде в садок і зрізує гілочку вишні. В хаті дівчина ту гілочку ставить у пляшку з водою і чекає свята Меланки. Якщо до Меланки вишня зацвіте – добрий знак, засохне гілочка без цвіту – кепська ознака. Дівчата так це тлумачать: є цвіт на гілочці – буде весілля, нема – восени доведеться Покрову благати: “Свята мати, Покрівонько, покрий мою голівоньку”.

Увечері дівчата сходяться до однієї хати і варять спільну вечерю – борщ і кашу. Приходять хлопці, починаються розваги: сміх, співи, але без танців, бо то піст.

Опівночі, перед “першими півнями”, дівчата беруть горня з “вечерею”, обгортають його новим рушником і йдуть “закликати долю” до воріт. Кожна з дівчат вилазить по черзі на ворота, тримаючи в руках горня з кашею та борщем, і тричі гукає: «Доле-доле, йди до мене вечеряти!»

Якщо в цей час заспіває півень, “доля обізвалася”, якщо ж ні: “Доля оглухла, не чує мого голосу”. Журиться дівчина і проклинає долю: “Щоб ти зозулі не чула, блуднице моя!” Та це ще не біда. Гірше, коли зірка з неба впаде. “Погасне Доля!” – злякано шепочуть дівчата.” Якщо десь у цю мить загавкав пес чи озвалася якась інша худобина, це означало, що доля почула дівочі благання і з тієї сторони слід чекати нареченого. Причому якщо закукурікав півень – парубок прибуде статний і багатий; якщо озвався собака – чоловік буде вірний і не дуже страшний, трохи сварливий; якщо заіржав кінь – чоловік трапиться роботящий, спокійний, але з характером.

Розповідають, що під час такого ворожіння уже в наш час до горщика підбіг щур і почав їсти кашу, аж за вухами лящало. Дівчина як побачила, то зомліла. А весною приїхали в село іноземці з Франції по обміну досвідом господарювання і вирощування цукрового буряка. Дівчина познайомилася з одним із них і незабаром вийшла заміж . Поїхала жити на батьківщину чоловіка і писала батькам, що він дуже  добрий. З тих пір у селі знають, що щур – то чоловік-іноземець.

Хлопці цього дня постилися до служби Божої і щиро молилися, аби Бог дав їм хорошу дружину – роботящу, не ледащу, до того ж лицем пригожу і до чоловіка лагідну.

В народних переказах дівоча доля – то гарний і вдатний хлопець, а чоловіча – гарна та працьовита жінка. Та вона буває і роботящою, і лінивою – це вже кому яка дістанеться. Вгадати, звичайно, нікому не дано.

Вдалу і щасливу долю могла приворожити і сама дівчина. Треба було лише причепуритися: одягти сорочку самотканну, вишити на ній гарні візерунки, а по низу – меандри (символічні зазубринки). Плахту чи спідницю треба було підв’язати тканою крайкою чи вишитим золотом поясом. У коси заплести червоні та золоті стрічки, а ще взути чобітки на підборах. А до того ж усміхнене миле личко, розважна розмова – і найкраща доля приголубить таку господиньку і розумну дівчину.

Що означає ім’я Катерина: — чиста, непорочна (грец.).

Короткий значення імені Катерина: Катя, Катюша, Катюня, Катена, Катяша, Катеринка.

День ангела Катерини: 7 грудня (24 листопада) — Св. великомучениця Катерина була діва князівського роду й вельми вчений — прийняла святе хрещення після чудесного видіння у сні Богоматері з немовлям Ісусом. Катерина сміливо викривала царя-язичника за переслідування їм християн — зазнала великі муки за Христа і була обезголовлена в IV ст. При вигляді її страти увірували в Христа і мученицьки померли св. цариця Серпня, дружина царя-язичника, Порфирій-полководець і двісті воїнів.

Прикмети: Вечір під Катерину — час ворожби. Дівчата перед сном кладуть під подушку шматок хліба і загадують, який буде суджений.

Характер: Катерина внутрішньо стурбована, і в усьому намагається перевершити інших, від рідкісної запасливості і домовитості до екстравагантності в одязі та поведінці пише svitiv.com.ua. В дружбі і любові вона шукає насамперед надійності, можливості набути впевненості у собі й душевну рівновагу.

Маленька дівчинка Катя приваблює своїм відкритим поглядом і розважливістю. Обожнює різні рухливі ігри, добре грає з дітьми в дитячому саду швидко усіх запам’ятовує по іменах. Катя дуже любить книжки, легко запам’ятовує вірші, із задоволенням їх декламує, але дівчинка не без марнославства: чекає оплесків, який-небудь подарунок.

Для Катерини важливо бути першою в класі. Дружить вона з кращими ученицями тому, що сама дуже нерішуча, сором’язлива, їй потрібен надійний тил. Проте якщо вчитель не прав і відкрито не визнає помилку, він назавжди втратить для Каті авторитет. Катя дуже допитлива дівчинка і любить вчитися. Вона фантазерка, у неї добре розвинена уява.

Подорослішавши, Катерина здається гордої і неприступною, хоча насправді вона все така ж несмілива і невпевнена в собі. Їй здається, що вона недостатньо розумна, що у неї поганий смак, що вона не зможе відповісти так, як треба… Вона схильна брати все на себе, надмірно суб’єктивна. Насправді Катерина — людина з високим інтелектом, що має досить смаку і такту, живе цікавим і насиченим життям. Вона прагне розраховувати тільки на власні сили, марно нехтуючи допомогою оточуючих. Не зумівши самостійно вирішити проблему, Катерина здатна на такий напад гніву, який може шокувати близьких.

Катерина дуже залежить від власного настрою: вона може бути доброю, велично спокійною, легковозбудимой, швидко виходить із себе, у неї досить важкий характер.

В колективі Катерина намагається бути урівноваженою і стриманою. Але вже якщо вона когось не злюбить, що буває рідко, стримувати і приховувати свої почуття вона не буде.

Катерина чудово справляється з роботою в будь-якій професії, пріоритету у неї немає. Вона сумлінна, але робота не займає її, вона не відчуває, що робота їй необхідна. Але, рухома честолюбством, вона досягне помітних успіхів, хоч і не внесе чогось нового, неординарного. Катерина найчастіше керівник відділу інженерів, економістів, вона буде непоганим журналістом, телеведучої.

В коханні та шлюбі Катерина шукає надійність, можливість знайти упевненість в собі. Вона не поспішає вийти заміж, хоча вибір у неї досить багатий. Частіше вона не помиляється, обирає близьку собі по духу людину. Чоловікові не змінює, зазвичай гарна господиня, любляча мати. Катерина вміє створити затишок і спокій в будинку. Вона стає опорою своєї сім’ї, домочадці це особливо відчувають, варто їй кудись виїхати або захворіти.

П. А. Флоренський вважав, що ім’я Катерина найбільш близько до Миколи, його жіноче доповнення. Здоров’я і таланти: З раннього дитинства Катерина дуже примхлива. Розвивається нормально. Зуби лізуть важко, в цей час піднімається температура. У три роки Катерина може перенести запалення легенів.

Катерина, якщо вона народилася в лютому — у «лютневій» Катерини слабка нервова система, вона може закатувати істерику. У неї ослаблені бронхи, часто буває ларингіт, може бути порушення роботи щитовидної залози, стежте, щоб не застудити нирки. Однак і перегрівання на сонці їй протипоказано. Проблема може бути з зубами, неправильний прикус.

Вірогідність проблеми зі шлунком, у неї може бути коліт. Проблеми з шлунком у неї виникають в основному із-за прийому великої кількості антибіотиків. Катерина протягом усього життя ослаблена, вона неврівноважена, запальна, бувають нервові зриви. В основному це стосується «листопадових», «грудневих» і «лютневих» Катерині.

Катерині потрібен розмірений спосіб життя, тривалий сон, свіже повітря. Деякі з Катерині спостерігаються в неврологічному диспансері з причини ускладнень після родових травм. Може пізно почати говорити, але дивують своєю кмітливістю, безстрашністю і феноменальною пам’яттю. Схильна до стресів, після переляку може заїкатися. Може страждати енурезом. «Травнева» розташована до ревматизму, який є ускладненням після грипу. Катерина, яка народилася в січні — до старості у «січневої» Катерини розвивається холецистит, болять ноги, при діабеті з’являються незагойні рани на гомілці. У такому віці у Катерини порушується судинна система, є ймовірність виникнення вегето-судинної дистонії, що супроводжується сильними головними болями. У неї послаблюється зір, розвивається поліартрит, тромбофлебіт. Іноді у Катерини не буває дітей із-за запалення яєчників. Дівчинку не можна називати Катериною в честь бабусі, мами чи іншої родички. В такому випадку вона буде часто хворіти і погано розвиватися.

 

Привітання

Ти вір в життя і будь собою. Хай час летить собі, а ти, Як сонце ранньою весною, Цвіти проміння золотим. І хай в очах твоїх відкритих Нестримна молодість буя, І хай несе тебе по світу Життя бурхлива течія. І завжди ангел-хоронитель Тебе боронить від біди, Ти просто вмій життю радіти Й по ньому з усмішкою йди !

***

Ангел вдома в тебе був, Тож молитву твою чув, І на твої іменини, Вже дарує щохвилини: Пуд здоров’я і пуд віри, Кілограмів сто надії, Фунтів тисячі любові, І кохання не на слові, А каратів так відерце, Радості у Ваше серце, Ну і ще букет удачі, І добра у Вашу вдачу!

***

Хай Ангел на іменини Здійснить всі бажання, Несе щастя щохвилини, Успіх й процвітання. Радістю життя вквітчає І додасть здоров‘я, Мудрістю благословляє, Добром і любов‘ю!

Народні прикмети:

  • Катерина по воді, то Різдво по льоді.
  • Як на Катерини холодно, то буде голодно.
Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *