4 грудня — Введення, або «Третя Пречиста». Історія свята, прикмети

Четвертого грудня відзначаємо свято Введення в храм Пресвятої Богородиці _ «Введення», або _Третю Пречисту.

У Святому Євангелії нічого не згадується про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, як і свято Різдва (Друга Пречиста) й Успіння Божої Матері (Перша Пречиста), засноване на традиціях Церкви та на апокрифах. Ці джерела подають, що батьки Пресвятої Богородиці св. Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що якщо в них народиться дитя, то вони віддадуть її на службу Богові у Єрусалимський храм. Господь Бог вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли Марії виповнилося три роки, батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька св. Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин зі св. Йосифом.

У календарному циклі українського народу це свято завершує осінній сезон і починає зимовий. Головною метою святкувань цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік.

Як на Різдво і Великдень, хто перший вранці на Введення прийде до хати, той буде першим «полазником» — тим, хто приносить добро чи якесь лихо — на новий господарський рік. Тому сусіди стримуються заходити на Введення зрана до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя. Коли першим до хати увійде молодий гарний чоловік, а ще й з грішми, то добра ознака: весь рік у хаті всі будуть здорові і вестимуться гроші. Якщо ж увійде старий та немічний, а ще бідний, то і хворі в хаті будуть, і злидні заведуться. Найгірше ж, переказують люди, як зайде першою до хати стара жінка — «то вже добра не жди». Недобре також, якщо хтось із із сторонніх приходить в цей день щось позичати.

Початок нового господарського року у введенських повір’ях виступає виразно: до Введення можна копати лопатою землю, а від Введення до Благовіщення не можна, бо земля спочиває і на літо сили набирає: жінки запасаються глиною до Введення. Від Введення до Дев’ятого четверга (після Різдва Христового) не годиться бити білизну на воді праниками, бо то, мовляв, шкодить ниві та може влітку навести бурю на поля. З цих самих мотивів, а ще через зневагу від людей, треба й коноплі потерти до Введення.

Вночі проти Введення подекуди дівчата святили воду ще дохристиянським звичаєм: брали воду в такому місці, де сходяться три струмки, проливали воду через полум’я так, щоб вона проходила поміж двома вогнями, і потім уживали тієї води проти хвороб, від зурочення та на любовні чари. По півночі жінки сідали голі на порозі і пряли самосівні коноплі, щоб «прядиво пішло на руку». Обсипали того дня корови сім’ям і мастили маслом вим’я, щоб давали багато молока, і обкурювали їх, щоб ніхто не міг того молока відібрати.

Як із іншими великими річними святами, і це свято пов’язувалося з культом померлих: «На цей день Бог одпускає праведні душі подивитися на своє тіло, тому воно називається Видінням (народня етимологія, що Введіння — «видіння»), що душа бачить своє тіло».

В цей час в Україні вже зазвичай випав сніг, тому кажуть: «Третя Пречиста снігом покриває».

Традиції

Як і будь-яке свято Введення у храм пресвятої Богородиці має свої особливі традиції. У різних регіонах вони можуть незначно відрізнятися, але є серед них і традиції загальні для всіх:

Похід в гості.Сидіти в цей день вдома, було прийнято тільки в тому випадку, якщо прийшли або збираються прийти гості, причому неважливо сусіди, колеги по роботі або далекі родичі. В інших же випадках було прийнято ходити в гості, разом з усіма домочадцями. Не прийняти гостя на Введення у храм Богоматері, означало накликати на свій будинок голод, безгрошів’я і невдачі. Пригощати гостя прийнято найкращими стравами, свіжоспеченим хлібом і пирогами. Піст в цей день не встановлювався.

Різдвяна підготовка.Різдво і донині залишається одним з головних свят у багатьох країнах світу. 4 грудня прийнято починати готуватися до цього торжества: розучувати пісні колядникам, шити костюми, продумувати святкове меню і подарунки.

Заборона на борг.Давати в борг на Введення категорично заборонялося. Давня традиція говорить, що дане в цей день незаслужено, не за роботу і не від чистого серця, а заради вигоди, ніколи не повернеться назад. Ця заборона поширювався, в тому числі і на предмети вжитку, продукти. Дарувати, не чекаючи плати у відповідь, втім, не заборонялося.

Ворожіння.Християнські свята – джерело для охочих дізнатися свою долю. Ворожіння у цей святковий день проводили в основному з ще залишилися природних інгредієнтів. Гілочку берези відривали, і опускали в склянку з водою. Ставили склянку з гілочкою за іконами Богородиці. Якщо гілочка до Різдвяної ночі розпускалася, це означало, що людина обдарована долею, і його чекає велике щастя. Якщо ж вода в склянці стихла, і пліснявіла, це говорило про те, що прийдешній рік принесе велике нещастя, до якого варто підготуватися, щоб зустріти гідно.

У колах чаклують людей, головною традицією досі залишається виправлення своєї долі. Введення в храм Пресвятої Богородиці – час, коли кожен приклавши зусилля і зробивши певні ритуальні та обрядові дійства може виправити свою долю, прибрати з неї життєві перешкоди, привернути щастя.

Обряд 4 грудня на позбавлення від нещасної долі роду

Не завжди ті чи інші біди і невдачі є покаранням даними людині за його діяння. Нерідкі випадки, коли виною всьому помилки предків, вчинені дуже давно, і які накладали свій відбиток на нинішнє покоління сім’ї. Ритуал спрямований на позбавлення від негативної родової карми, часто заважає спокійно жити.

Негативна родова карма може проявлятися у:

Неможливість народити дитину. Якщо мати або бабуся часто робили аборт. А також якщо в родині були дітовбивці, ті, з чиєї вини вмирали діти (нехай і не народжені).

Неможливість побудувати особисте життя. Особливо якщо в роду були ті, хто вів чужих чоловіків, здійснював привороти, рассорки, остуди. Це може заважати як просто вийти заміж, так і вийти заміж вдало (не за п’яницю, за великої любові, а не розрахунку).

Ранньої смертності. Це стосується сімей, в яких були снайпери, які вбили багато невинних людей, терористи (вчинили масове вбивство). Якщо в родині є багато тих, хто помер раніше 30-ти років, це привід серйозно задуматися про очищення карми роду.

Невдачах. Як в особистому житті, так і у фінансових справах. Актуально для тих, у чиєму роду були любителі забрати чуже, жити за рахунок інших людей, аферисти та шахраї. Чим ближче по родовій лінії знаходиться така людина, тим сильніше вплив його родової карми.

Хворобах. Спадкові хвороби не завжди носять генетичний характер. Ряд хвороб може переходити з негативною кармою роду: алкоголізм, наркоманія, ракові захворювання.

Для проведення ритуальної практики потрібно підготувати:

Церковну свічку;

Фамільну річ (належала хоча б двом представникам роду; якщо такої речі немає, то підійде будь-яка річ предка, померлого самим останнім);

Ручка або маркер;

Білий, чистий листок паперу (щільний, можна використовувати картон).

Час доби може бути будь-яким, але найбільш сильним у цей день з енергетики стане час з 17:00 по 23:00. Якщо за вікном ще світло, то слід зашторити вікна. Покласти свічку на підлогу, запалити її і опуститися перед ним на коліна. Перед собою покласти чистий листок паперу, на нього фамільну річ. Покласти руки на груди, злегка нахилитися і промовити такі слова (можна читати з аркушу):

«Матір Божа – долею своєю раніше не відає, на догоду людей живе, всім допомагає. Допоможи і мені – позбутися від родових печаток, що долю запечатали. Жив був мій батько, жила й мати, і їх рідні жили, діди та баби, тітки та дядька – до сьомого коліна. Були в роду моєму і грішні – ті, хто зло чинив, зі своєї вини людей губив. Тільки я праведно живу, людей не гублю, кожного люблю. По совісті та по честі, живу я за заповідями, та не в гріху. Звільни ж мене Богомать, від карми тих, кого уготоване за долю було страждати. Щоб зійшла з мене друк гріхів чужих – доля повернулася, життя хорошою стороною обернулося. Так буде, так станеться, та так станеться. Амінь».

Після цього прибрати фамільну річ. На аркуші паперу написати великими літерами слово:

«ПОЗБАВЛЕННЯ». Після взяти свічку і накапати воском від неї на слово, повністю закривши кожну букву воском. Представляти при цьому як відбувається запечатування всього поганого, і ставиться печатка на позбавлення від карми роду, зняти яку вже буде не можна, і доля не повернеться надалі з цієї причини в погану сторону.

Після дати свічці повністю прогоріти. Листок паперу потрібно скласти так, щоб не пошкодився віск, і заховати в будь-яке затишне місце до Різдва. На Різдво спалити листок, щоб закріпити дію ритуалу.

Фамільну річ потрібно віддати комусь із представників роду, або віднести на могилу померлого предка і залишити там.

Як змінити долю в кращу сторону

Якщо здається, що все в житті погано саме із-за лихої долі, можна провести дуже простий, але дієвий обряд. Він допоможе нормалізувати долю, прибере багато біди життя. І замість них притягне позитивні моменти.

Для проведення обряду знадобиться клубочок білих ниток. Увечері, як тільки зайде сонце, вимкнути все світло в кімнаті, відкрити штори, щоб впустити трохи світла з вулиці. Взяти в руки клубок білих ниток, розпустити його повністю. Треба сидіти і замотувати його назад, при цьому говорячи такі замовні слова (обов’язково вивчити їх напам’ять):

«О, Пресвята Діва – Цариця Небес, Матір сина божого, не залиш мене на долі терзанье, не дай душу на растерзанье. Як яко же, як ти – хай буде доля моя без тяжких випробувань. Що мені не під силу – то з долі відкинь мене, що мені негода – то заміни на щастя. Даруй мені долю щасливу, милостиво прошу тебе. Твоєю силою, так станеться. Амінь».

Змову потрібно читати весь той час, поки клубок не буде замотаний назад. Робити це потрібно обережно, щоб не запустити  вузлів, нерівностей. Цю практику можна проводити тривалий час, головне не швидкість виконання, а акуратність.

Якщо клубок буде замотаний тому, а змова ще не дочитан до кінця, не можна обривати його на півслові, інакше сила обряду не почне діяти. Змова має бути за будь-яких обставин дочитан до самого кінця. Клубок ниток потрібно щільно обв’язати, щоб не допустити його розмотування надалі.

Клубок буде щільно пов’язаний з долею, буде фізичною її проявом у світі людей. Його потрібно буде сховати в затишне місце, там, де ніхто його не знайде. По можливості нікому не давати його в руки, і не розповідати про його існування. Коригування у долі відбудуться вже на наступний день.

Народні прикмети:

  • Скільки на «Введення» води, стільки на Юрія трави.
  • Як горобець нап’ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави.
  • Як буде на Введення в сліду вода, то на Юрія трава.
  • Як є на Введення вода, то буде в мисці / вліті молоко.
  • Як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде.
  • Введенські морози ще зими не роблять.
  • Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.

 

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *