Звіт ООН щодо Донбасу: 60 обстрілів будинків на тиждень, 700 зруйнованих шкіл і 150 – лікарень

В Організації підрахували збиток від війни на Сході України за 3,5 року

З початку війни на Донбасі більше ніж 1,6 мільйона українців постраждали від бойових дій, ставши вимушеними переселенцями, – такі дані ООН. А ще 800 тисяч осіб, які живуть безпосередньо поблизу від лінії фронту, щодня наражаються на небезпеку.

ШКОЛИ ТА ЗДОРОВ’Я. Щотижня обстрілами пошкоджуються від 40 до 60 житлових будинків (до 9 на день) і за 3,5 року більше 10 тис. будинків і квартир вимагають відновлювальних робіт. «Постійні обстріли і складні умови не дають можливості дістатися до більшості ділянок, на яких було пошкоджено житло», – йдеться в звіті.

Автори дослідження також повідомляють, що жителі понад 40 населених пунктів, розташованих у лінії розмежування, лише частково можуть скористатися медичною допомогою через обстріли лікарень і дефіцит аптек. За статистикою, за 3,5 року війни були пошкоджені як мінімум 150 лікарень. Ще гірша справа з освітою – тільки цього року бойовики зруйнували 55 шкіл, а всього з 2014 року було пошкоджено або зруйновано 700 шкіл. На жаль, але з початку року вдалося відремонтувати лише 89 шкіл. Водночас, як раніше заявляли в Міноборони, тільки приблизна сума прямих збитків через війну становить уже близько $ 50 млрд. При цьому влада заявляє, що на одне лише розмінування територій може знадобитися близько 15 років.

В ОКУПАЦІЇ. Проблеми у людей на Донбасі навіть з покупками. «Українські товари все рідше можна зустріти на полицях. Наприклад, російські сигарети – гидота, на пачках, до речі, написано: «Не для продажу в РФ». Наші були набагато краще. Тепер тих, хто продаватиме українські товари, оштрафують на 21 тис. рублів (близько 5 тис. грн)», – розповіли нам мешканці окупованої Макіївки.

За їхніми словами, багато макіївчан позбулися роботи, в результаті їм ні на що буде зробити запаси на зиму. Зараз багато хто намагається на безгоспних полях відхопити шматочок землі, щоб забезпечити себе мінімальним запасом картоплі та інших овочів.

Джерело