Вчені з’ясували, чому у людей сивіє волосся

Американські науковці з Південно-західного медичного центру Техаського університету провели дослідження на мишах та виявили клітини, які змушують волосся ставати сивим або ж випадати.

Дослідження опубліковане в журналі Genes & Development, передає Time.

Результати цього дослідження стали зовсім неочікуваними, тому що науковці прагнули вивчити рідкісне генетичне захворювання, яке викликає зростання пухлин на нервах, однак побачили деякі інші зміни.

Вони виявили, що білок під назвою KROX20, перемикається на клітини шкіри, які стають волосяним стрижнем і потім призводять до того, що клітини продукують інший білок, званий фактором стовбурових клітин. У мишей ці два білки виявилися важливими для облисіння і сивини. Коли ж дослідники видалили клітини, які виробляють KROX20, у мишей перестало рости волосся і вони врешті облисіли; коли вчені видалили ген SCF, волосся тварин стали білим, тобто сивим.

Хоча цей проект був започаткований з метою зрозуміти, як утворюються певні види пухлин, ми закінчили тим, що з’ясували, чому волосся стає сивим і виявили наявність клітин, які безпосередньо викликають появу волосся,
– зазначив професор дерматології в Південно-західному медичному центрі Університету Техасу Лу Ле.

Науковці намагатимуться провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи працює такий процес аналогічно у людей.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *