В Україні звільнили шістьох суддів: вони судили майданівців і перейшли служити Росії та «ДНР» — SVITIV

В Україні звільнили шістьох суддів: вони судили майданівців і перейшли служити Росії та «ДНР»

Вища рада правосуддя звільнила шістьох суддів. Вони відправляли за грати учасників Революції Гідності та «Автомайдану», а двоє з них перейшли служити до країни-агресора Російської Федерації чи прислуговувати окупантам з «ДНР».

Загалом Вища рада правосуддя звільнила шістьох суддів: Ольгу Мозгову, Миколу Решетніка, Любов Бессараб, Олександра Попеку, Наталію Антонову та Оксану Степанову. Усіх їх звільнили на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішень Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя. Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя.

Зазначимо, що дисциплінарні справи стосовно суддів Ольги Мозгової, Миколи Решетніка, Наталії Антонової порушено на підставі скарг, у яких зазначено, що ці судді допустили порушення під час постановлення ухвал про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року.

Дисциплінарна справа стосовно Степанової Оксани Сергіївни порушена на підставі скарги про застосування до активного учасника руху «Автомайдан» адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на шість місяців, що є максимальною мірою покарання за цією статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Сьогодні на засіданні ВРП було звільнено 6 суддів, 4 з яких притягнуто до відповідальності за дії під час розгляду справ так званих активістів Євромайдану. Одного суддю з цих самих підстав притягнуто до дисциплінарної відповідальності іншого виду – відсторонення від посади, направлення до Національної школи суддів України для підвищення кваліфікації з подальшим проходженням кваліфікаційного оцінювання для підтвердження здатності здійснювати правосуддя. Тобто суддя пройде підготовку в Національній школі, після чого складе кваліфікаційний іспит на підтвердження здатності здійснювати правосуддя», – заявив голова ВРП Ігор Бенедисюк.

Стосовно суддів Любові Бессараб та Олександра Попеки, дисциплінарні справи порушені на підставі встановлених фактів про те, що зазначені судді, обіймаючи відповідно до чинного законодавства посаду судді в Україні, увійшли до складу судових органів Російської Федерації та так званої «ДНР» відповідно.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *