В Україні запустили дві електростанції

Криворізька і Придніпровська теплоелектростанції, що входять в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова, включили в мережу свої енергоблоки.

Криворізька і Придніпровська теплоелектростанції, що входять в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова, включили в мережу свої енергоблоки для проходження пікового споживання електроенергії в літні місяці 2017 року після накопичення достатніх запасів дефіцитного вугілля антрацитної групи, повідомила прес-служба ДТЕК.

«17 липня ДТЕК Придніпровська і Криворізька ТЕС включили в мережу свої енергоблоки для проходження річного піку споживання електроенергії. Енергоблоки №9 потужністю 150 МВт Придніпровської ТЕС та №5 потужністю 300 МВт Криворізької ТЕС, по команді НЕК «Укренерго», працюють в енергосистему України і компенсують вийшли в ремонт енергоблоки атомних станцій», — сказано в повідомленні.

Повідомляється, що поточні ремонти були проведені на двох енергоблоках Придніпровської ТЕС. Зараз на ДТЕК Придніпровської ТЕС ведеться проектна підготовка до переведення енергоблоків №7 і №8 на використання вугілля марки «Г», який видобувається на українських шахтах.

«Роботу на газовому вугіллі енергоблоки почнуть разом з опалювальним сезоном 2017/2018. ДТЕК мінімізує ризики нестачі палива взимку: станція планує використовувати як антрацитовий, так і газове вугілля. Це дає гарантію своєчасного початку опалювального сезону для жителів лівобережного Дніпра та житлового масиву Придніпровський», — сказано в повідомленні.

Активна ремонтна кампанія триває і на ДТЕК Криворізької ТЕС. Тут у фінальній стадії перебуває реконструкція 1-го енергоблоку. Зараз на станції ведеться установка сучасних електрофільтрів, які приведуть рівень викидів в атмосферне повітря від енергоблоку до європейських норм.

Як повідомлялося, Україна з-за бойових дій на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якої сконцентрована в Донецькій і Луганській областях, районах, підконтрольних бойовикам. Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності.

Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортувався з ПАР. Для забезпечення стабільної роботи станцій, ДТЕК почав постачати вугілля з шахт Ростовської області і уклав контракт на постачання вугілля з ПАР в обсязі 675 тис. тонн з можливістю збільшення об’єму до 1 млн тонн. За інформацією ДТЕК, Криворізька і Придніпровська станції було зупинено на початку квітня цього року на тлі нестачі палива.

Довідка. ДТЕК – найбільша приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент». У вугільний блок ДТЕК входять «ДТЕК Павлоградвугілля» (об’єднує 10 шахт), «ДТЕК Добропіллявугілля» (5 шахт), «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», «ДТЕК Ровенькиантрацит» (6 шахт і 3 збагачувальні фабрики), «ДТЕК Свердловантрацит» (5 шахт і 3 збагачувальні фабрики), «Шахта «Білозерська», шахтоуправління «Обухівська» і п’ять збагачувальних фабрик. Компанія володіє 9 з 14 ТЕС в Україні.

Джерело