Ужас!!! найпотужніші урагани в історії США (Фото)

Ураган Ірма, один з найпотужніших ураганів, коли-небудь зареєстрованих в Атлантичному океані, буатлквально накрив Карибські острови.

Ураган Ірма, один з найпотужніших ураганів, коли-небудь зареєстрованих в Атлантичному океані, буквально накрив Карибські острови.

Траєкторія Ірми припускає, що він може накрити Флориду протягом вихідних, а губернатор Флориди Рік Скотт сказав людям «підготуватися до гіршого». Поки шторм є останнім у катастрофічному сезоні ураганів, який триває з червня по кінець листопада в Атлантичному океані. Ірма слід за ураганом Харві, який спустошив частину Техасу, включаючи Х’юстон, та заподіяв шкоду, за оцінками, вартістю понад 100 мільярдів доларів.

Протягом усієї своєї історії в США було багато катастрофічних і дорогих бур, причому деякі з них заподіяли мільярди доларів збитків.

Подивіться на список з найбільш руйнівних і заподіяли максимальний фінансовий збиток бур, коли-небудь гуляли на території США.

1. Ураган «Опал», 1995 рік. У 1995 році ураган «Опал» спустошив Флориду. Шторм завдав шкоди в розмірі 5,1 млрд доларів.

2. Ураган Ізабель, 2003 рік. Ураган Ізабель — найдорожчий ураган в сезоні 2003 року, що обрушився на Північну Кароліну. Він заподіяв шкоду в розмірі 5,3 млрд доларів.

3. Ураган Флойд, 1999. Ураган Флойд був катастрофічною бурею з-за дощу, який він приніс. Зливи викликали екстремальні повені в Північній Кароліні на східному узбережжі.

4. Ураган Хьюго, 1989 рік. Ураган Хьюго отримав 4 категорію і вдарив по Південній Кароліні. Це призвело до 21 смерті і до збитку у розмірі 7,1 млрд. дол. США. У той час це була найстрашніша буря в історії США.

5. Ураган Жанна, 2004 рік. Ураган Жанна, який вдарив по Флориді, мав руйнівні наслідки в Гаїті. Шторм став винуватцем більше 1000 смертей і в цілому заподіяв шкоду в розмірі 7,6 млрд. дол. США.

6. Тропічний шторм Еллісон, 2001. Незважаючи на те, що Еллісон не є офіційним ураганом, він вважається найдорожчим і смертоносним тропічний шторм в історії США, в результаті якого загинув 41 чоловік та було завдано збитків на суму понад 9 мільярдів доларів. Шторм почався над Мексиканською затокою недалеко від Техасу, а потім вирушив на схід, викликавши повені.

7. Ураган Френсіс, 2004. Пробираючись на захід через Атлантику, ураган Френсіс вийшов на берег у Флориді. В цілому, шторм спричинив близько 9,5 мільярдів доларів збитків.

8. Ураган Рита, 2005 рік. Всього через кілька тижнів після того, як ураган Катріна спустошив Новий Орлеан і інші частини Луїзіани, утворився Ураган Рита. Шторм знову привів в країну сильні дощі і знову вдарив по Техасу, в результаті чого було завдано шкоди в розмірі 12 мільярдів доларів.

9. Ураган Чарлі, 2004 рік. Ураган Чарлі — буря категорії 4, вдарила по південній Флориді в серпні 2004 року. Ураган був досить руйнівним, в результаті чого було завдано збитків у розмірі 15,1 млрд. дол. США.

10. Ураган Айрін, 2011 рік. Ураган Айрін підійшов до берега США в Північній Кароліні як шторм категорії 1. Шторм в кінці кінців пробився в Нью-Йорк, викликавши повені і причини збитків на суму 7,3 мільярда доларів. На фото показаний катастрофічний візит Айрін в Пуерто-Ріко.

11. Ураган Вільма, 2005 рік. Ураган Вільма в той час побив рекорд як найсильніший ураган в Атлантичному океані. Шторм категорії 3 був особливо небезпечний для Мексики, Куби та Флориди.

12. Ураган Ендрю, 1992. 25 років тому ураган Ендрю вибухнув у Флориді, залишивши мільйони людей без даху над головою.

13. Ураган Айк, 2008. Третій самий страшний шторм в історії США зі збитком у розмірі 29,5 млрд. дол. США, стався у вересні 2008 року. Починаючи з західного узбережжя Африки, ураган Айк пробрався через Карибський басейн в Перську затоку, і дійшов до Техасу як шторм категорії 2.

14. Ураган Сенді, 2012. З збитком у розмірі 71,4 мільярда доларів ураган Сенді став другим найбільш страшним ураганом в історії США. Шторм категорії 1 обрушився на Нью-Йорк, затопивши транспортні системи міста і залишивши тисячі зруйнованих будинків.

15. Ураган Катріна, 2005. Ураган Катріна, можливо, самий відомий шторм 21-го століття. Шторм отримав категорію 5, коли з’явився поблизу Маямі. Перш ніж нанести удар по Луїзіані шторм ослаб і отримав категорію 3. Катріна була третім смертоносним ураганом в історії США, в результаті якого загинуло понад 1200 осіб. Шторм завдав збитків у розмірі 108 мільярдів доларів, що зробило його самим страшним ураганом, який коли-небудь бачила країна.

16. Ураган Харві, 2017 рік. Харві вдарив по Техасу і Луїзіані в кінці серпня 2017 року і отримав категорію 4. Ранні оцінки припускають, що він завдав збитків у розмірі більше доларів, що зробило його одним з найдорожчих ураганів в історії США. Проте відновлення після урагану все ще триває, тому поки що неможливо сказати, яка буде остаточна сума збитку.

Джерело