Таємна відпустка Порошенка: відомий видавець відреагував на гостру критику щодо журналістів

Президент видання «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Том Кент виступив із заявою на захист програми «Схеми» і засудив спроби перешкодити роботі журналістів програми редакції, «дискредитувати чи залякати їх, в інтернеті чи будь-яким іншим чином».

У нещодавньому розслідуванні програми журналістських розслідувань «Схеми» «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» журналісти розповіли про таємну поїздку президента України Петра Порошенка у відпустку на Мальдіви. Наразі сюжет має майже 600 тисяч переглядів на YouTube, багато людей побачили його на телебаченні. Але він також викликав критику декого з глядачів та прихильників президента Порошенка, які ставили під сумнів предмет і професіоналізм розслідування.

«Група журналістів-розслідувачів «Схем» відіграє критично важливу роль у виконанні нашої місії – здійснювати журналістську діяльність на підтримку демократії в Україні. Розслідування «Схем», як підтверджували численні експерти і яким присуджені міжнародні нагороди, є ретельними, точними, зваженими і достовірними й відповідають найвищим професійним журналістським стандартам», – йдеться в заяві Тома Кента.

Окрім того, журналісти зіткнулися з численними спробами зламу їхніх електронних пошт та акаунтів у соціальних мережах і месенджерах.

Робота журналістів «Схем» сприяє здійсненню прагнень, які висловлюють українці по всьому політичному спектру, до прозорості, належного урядування і боротьби з корупцією як передумов зростання плюралізму й добробуту. Їхня робота є свідченням їхньої відданості своїй країні. У зв’язку з цим «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» засуджує будь-які спроби перешкодити їхнім зусиллям дискредитувати чи залякати їх, в інтернеті чи будь-яким іншим способом,
– додав він.

Із розслідування «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» стало відомо про те, що Петро Порошенко неафішовано відпочивав на Мальдівських островах у п’ятизірковому курортному готелі Chevan Blanc Randheli, що складається лише з розкішних приватних вілл посеред Індійського океану.

Задля забезпечення секретності, Порошенко і супутники наймовірніше літали на Мальдіви під вигаданими іменами і не проходили контроль, журналісти встановили, що на рейсі були зареєстровані 8 осіб під іншими прізвищами.

Джерело