Сумна статистика: в Польщі на бездомних тварин виділяють втричі більше, ніж у нас на пенсіонерів

Сумна статистика ООН на практиці виявилася ще більш загрозливою

Щоб усвідомити всю глибину невідповідності соціальних стандартів в Україні, достатньо подивитися на реалії сусідньої Польщі пише svitiv.com.ua.

Як виявилося, навіть безпритульним тваринам там живеться значно краще, ніж нашим пенсіонерам, і це не жарт. На цю дивну обставину у своєму Facebook звернув увагу юрист Михайло Шнайдер:

“Зайшла в мене розмова з одним поляком про безпритульних тварин. Так ось те, що він розповів, викликало у мене просто шок. У варшавському притулку для кішок і собак, держава виділяє по 20 злотих на одну тварину в день! А це виходить близько 5000 гривень на місяць! На безпритульних тварин Польща виділяє майже втричі більше, ніж Україна на пенсії для літніх людей, котрі все своє життя важко працювали, платили податки”, – зазначив він.

Юрист натякає: говорити про якісь кардинальні зміни на краще не просто зарано,а недоречно, адже в Європі брати наші менші почувають себе значно краще українців на пенсії.

Цікаво, що минулого року сумну статистику помітили й в ООН: наша країна за рівнем бідності наближається до африканських держав. На межі злиднів – більше 80% громадян. Кожному з них бракує грошей на повноцінне харчування, звідси й погіршення здоров’я. А подорожчання медикаментів не дає шансу нормально пролікуватися, якщо у тому виникає потреба.

За міжнародними стандартами, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день, а на місяць менше 150 доларів, то вона живе за порогом бідності. При цьому, якщо в африканських країнах поріг він складає бідності 1,25 долара на день, то в Україні прожитковий мінімум на день не перевищує півтора долара.