Що чекає українців у вересні: хліб подорожчає, путівки впадуть в ціні, а долар почне зростати

Аналітики обіцяють дешеві томати, стабільність цін на м’ясо, подорожчаннямолочки і зрідженого газу для автомобілів

Українців чекають традиційні «цінові гойдалки». Зниження цін торкнеться картоплі,яблук, на які як раз сезон. А ось хліб продовжить дорожчати, особливо це стосуєтьсясоціальних сортів (український круглий, батон і їх аналоги, в залежності від регіону),регулювання цін на які Кабмін скасував з 1 липня. Фінаналітики кажуть, що доларпочне зростати, а експерти паливного ринку в зв’язку з цим прогнозують зростання цінна нафтопродукти.

ВАЛЮТА І ПАЛИВОЕксперти фінринку підтвердили нам свій прогноз про те, що зосені час дешевого долара закінчиться, він знову піде в зростання. Уже в першій декаді вересня долар повернеться до позначки 26 грн/$, вважає економіст ІванНікітченко: «Очікую плавної девальвації гривні навіть до кінця серпня, а до кінця вересня курс дійде до 26,1-26,2».

Старший аналітик «Forex Сlub в Україні» Андрій Шевчишин дав жорсткішийпрогноз: «Орієнтир — 27,5 грн/$ до кінця вересня, через пожвавлення діловоїактивності та зростання попиту на валюту».

Спираючись на оцінки фінансистів, директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюндав такий прогноз за цінами на бензин: «Ніяких потрясінь не чекаємо, але якщо доларзміцниться, буде подорожчання. Долар — на гривню, і літр бензину — на гривню». Заразсередня ціна літра А-95 — 24,9 грн/л.

А ось автомобільний газ вже дорожчає. Експерти пояснюють це його дефіцитом наринку і прогнозують подальше зростання цін. «На останньому аукціоні вартість ресурсуперевалила за 20 тис. грн/т в опті. Це означає, що в роздробі ціна буде 13-13,5 грн/л»,- говорить Куюн. На сьогодні вона — в діапазоні 10,14-10,79 грн/л.

ПРОДУКТИНа українців чекає дешевий борщовий набір і фрукти, перш за всеяблука, впевнений директор Асоціації постачальників торговельних мереж ОлексійДорошенко: «У вересні ціни на них впадуть на 15-20%, або до 4-5 грн за кілограмкартоплі, моркви, буряка, до 5 -6 грн/кг подешевшають цибуля і капуста. Українськіяблука коштуватимуть 16-18 грн/кг. Особливо добре подешевшають помідори, вжезараз їх можна знайти по 6-7 грн/кг, а у вересні може бути і по 4 грн». А ось яйця, на думку Дорошенка, подорожчають на третину — до 16-18 грн/дес.

Ціни на свинину стабілізуються на 95-100 грн / кг, а ось молоко додасть в ціні ще 4-5%(60-80 коп/л), впевнений аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Євген Дворник.Також експерт говорить про можливе спекулятивне зростання цін на гречку. Її зберутьвсього близько 150 тис. тонн, або на 10% менше. В результаті кілограм на вагу гречкиможе подорожчати на 4-5 грн, тобто до 30-32 грн.

ЖИТЛО: ВДОМА І В ГОСТЯХНа ринку житла ситуація різноспрямована. Якщо ціни на квартири, перш за все в елітних новобудовах, продовжать плавно знижуватися, то оренда буде дорожчати. За оцінкою фахівця однієї з консалтингових компаній Романа Герасимчука, в Києві, де йде найбільш активне будівництво, пропозиція в 10 разів перевищує попит на нове житло. Наскільки подешевшає житло, експерт не прогнозує, але зазначає, що економсегмент (смарт-квартири і 1-2-кімнатні квартири площею 50-60 кв. м) в ціні не впаде. Зараз «квадрат» в такому житлі коштує 10-13 тис. грн в залежності від району забудови. З орендою ситуація інша.

«Серпень-вересень — гаряча пора на ринку оренди нерухомості у великих містах.Традиційно тут підскочать ціни на квартири, тому що очікується наплив студентів. Якправило, вони орендують не тільки дешеве житло — збираючись у складчину, студентив змозі орендувати і двокімнатні квартири на 3 -4 людини», — розповіла нам ріелторІрина Лук’янова. За її оцінками, вартість оренди зросте на 4-10%. Наприклад,однокімнатна квартира в спальному районі буде коштувати не 5 тис. грн, а 5,2-5,5 тис.без «комуналки».

Гарна новина для тих, хто не встиг відпочити влітку. Ціни на турпутівки в оксамитовийсезон будуть дешевше літніх, правда, не на всі напрямки. «Традиційно подешевшаєпляжний відпочинок в Туреччині, Хорватії, Чорногорії, там можна очікувати падіння на5-15%. Те ж стосується і України», — розповів «Сегодня» Владислав Кіфарук, менеджерстоличного турагентства. — А ось екскурсійні, особливо автобусні тури в Європуподешевшають навряд чи — «оксамит» традиційно високий сезон, популярний середвікової категорії».

Джерело