Росія може організувати «третій майдан» перед виборами президента України, – експерт

Для більшості потенційних кандидатів у президенти пряме втручання Росії на боці будь-кого з опонентів стане лише плюсом. Єдиним, для кого Кремль міг би стати помічником – підтримка когось з «Опоблоку» або Вадима Рабиновича. І це стало б хорошим маркером для їхніх основних противників – Порошенка і Тимошенко.

Таку думку сайту «24» висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

«Росія втручатиметься у вибори президента України. Але є питання: чи інтерес Кремля допоможе таким, як Юрій Бойко? Справа в тому, що Росія перестає реально оцінювати ситуацію і починає шкодити своїм протеже. Показова ситуація – шарпання між опозиційними проросійськими політиками Бойком і Рабиновичем», – говорить експерт.

Як вважає Тарас Чорновіл, для Порошенка взагалі пряма поява Росії на політичному ринку дуже вигідна. Хоча, на його думку. навряд чи Москва стане так відкрито працювати на когось із кандидатів. А от пряма робота Кремля проти українських кандидатів може мати ефект.

Для Порошенка болісний момент – економічна, політична чи військова дестабілізація. Росія може через так зване патріотичне середовище організувати «третій майдан», «батальйонне братство», провокації з боку ГО «Наждак» і таким чином дискредитувати того чи іншого кандидата. В тому числі, Порошенка. Проти діючого президента також буде і пряма дестабілізація ситуації на фронті,
– зауважує політолог.

При цьому, за словами Чорновола, для кандидата від «Опоблоку» і Юлії Тимошенко дестабілізація, особливо в економіці, може зіграти в плюс. Крім якихось крайніх моментів – зокрема, військової ескалації, наголошує експерт. Бо тоді, говорить він, включиться мобілізаційний момент і вибори президента відбудуться знову в один тур.

Нагадаємо, згідно з даними центру соціальних досліджень «Софія», трійка лідерів у рейтингу на наступного главу України виглядає так: Юлія Тимошенко (11%), Петро Порошенко (10,8%) і Юрій Бойко (10,3% ).

Джерело