Путін пригрозив ударом по іншим регіонам України — якщо США дадуть Києву зброю

При цьому глава Кремля заявив, що «Росія на цей процес ніяк вплинути не зможе».

У разі поставок США летального озброєння для України на Донбасі можуть загостритися бойові дії, після чого є ймовірність їх поширення на інші регіони.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін під час підсумкової прес-конференції лідерів країн БРІКС.

За його словами, рішення Сполучених Штатів, кому постачати або надавати зброю безкоштовно, є «суверенною» і «Росія на цей процес ніяк вплинути не зможе».

«Але є спільні міжнародні правила і підходи: постачання зброї в зону конфлікту не йдуть на користь умиротворення, а тільки погіршують ситуацію. Якщо це станеться в цьому випадку, то це принципово дію або рішення не змінить. Воно взагалі ніяк не вплине на зміну ситуації. Кількість жертв, безумовно, може збільшитися. Але хочу підкреслити, щоб всім було зрозуміло: нічого не зміниться. Кількість жертв може бути збільшено і це сумно», — сказав Путін.

Він також констатував, що «є ще один момент, на який варто звернути увагу тим, хто виношує такі ідеї».

«Це полягає в тому, що в самопроголошених республіках достатньо зброї, у тому числі захопленого у протиборчої сторони, у націоналістичних батальйонів і так далі. І якщо американська зброя буде надходити в зону конфлікту, важко сказати, як будуть реагувати самопроголошені республіки. Може бути, вони направлять зброю, що у них є, в інші зони конфлікту, які чутливі для тих, хто створює проблеми для них», — додав президент РФ.

Джерело