Програма «Доступні ліки» діє: для українців розширили список безкоштовних препаратів

За даними опублікованими на офіційному сайті МОЗ, це це поширюється на ліки для страждаючих від діабету ІІ типу, серцево-судинних захворювань і бронхіальної астми.

Тепер у цих пацієнтів вибір препаратів, які можна отримати в аптеках свого міста безкоштовно чи з незначною доплатою, став набагато ширше.

До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями,

-йдеться на офіційному сайті МОЗ.

Як взяти участь у програмі?

Для цього вам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою «Доступні ліки».

Нагадаємо, що урядова програма «Доступні ліки» існує в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти встигли скористуватися 3,6 мільйонами «доступних» рецептів. Також кількість аптек, що приєднуються до програми, складає 6179 крамниць.