Правила для тренувань у спеку

Виснажливі тренування в спеку можуть бути небезпечними для самопочуття.

Спека – не найкращий час для занять спортом. Виснажливі фізичні навантаження в жаркий час можуть призвести до зневоднення і теплового удару. Якщо ви все ж не можете без тренування, то візьміть на озброєння ці прості правила, які допоможуть вам подолати всі труднощі занять спортом у спеку.

1. Тримайте при собі воду

Найбільш важлива частина безпечної тренування – своєчасне заповнення відсутньої рідини, яка виходить з організму з потім і випарами. У спеку дуже легко отримати зневоднення організму, особливо якщо ви практикуєте виснажливі фізичні навантаження на вулиці.

Під час тренувань рекомендується вживати 150-200 мл води кожні 15-20 хвилин. При цьому за півтора-дві години до тренування рекомендується випити дві склянки води.

2. Носіть легкий одяг, який впитує піт

Ваш одяг повинен бути легким і зручним. Для занять спортом найкраще підійде одяг з тканини, яка добре відводить піт. Наприклад, бавовна активно вбирає вологу, роблячи одяг важкою і незручною. Спеціальна спортивна одяг на основі «дихаючої» тканини допомагає випаровувати піт, при цьому залишаючи вас в сухості.

У спеку бажано носити одяг світлих тонів, який буде відбивати сонячні промені.

3. Менше навантажуйтеся

Ви напевно помічали, що виконувати тренування в спеку вас значно важче. Частота серцевий скорочень збільшується, оскільки організм посилає більше крові до шкіри, щоб охолодити її.

Для того щоб тренування не стала великим стресом для організму, в спеку віддайте перевагу простим вправам. Скоротіть тривалість тренування, а також уважно стежте за своїм самопочуттям. Якщо ви відчуваєте втому, то тренування потрібно припиняти.

4. Займайтеся вранці

У жаркий час року тренуватися краще всього до настання полудня. Ранок не таке спекотне, і ви можете легко використовувати цей час для занять спортом. До того ж, ранкові заняття фізичними вправами набагато корисніше денних і вечірніх. Так ви зарядитесь енергією на весь день і зможете прискорити метаболізм.

5. Використовуйте сонцезахисні засоби і окуляри

Сонцезахисні засоби потрібні нам не тільки на пляжі. Якщо в жарку погоду ви займаєтеся спортом на вулиці, то забезпечте захист вашої шкіри і очей. Використовуйте сонцезахисні засоби і окуляри, які не пропускають ультрафіолетове випромінювання. Сонцезахисний крем повинен захищати від UVA променів і бути водостійким.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *