Порушники держкордону повинні понести відповідальність – Порошенко про Саакашвілі

Президент дав коментар щодо інциденту з проривом Саакашвілі на територію України

Порушники на держкордоні, що на Заході, що на Сході повинні понести відповідальність. Про це заявив президент Петро Порошенко.

Раніше Порошенко заявив, що виконає будь-яке рішення суду про позбавлення лідера партії «Рух нових сил», екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі громадянства України, однак останній протягом більш ніж півтора місяців так і не звернувся в судові інстанції.

«У будь-якій правовій державі особа має право оскаржити будь-який адміністративний акт в адміністративному суді, в цьому випадку у Вищому адміністративному суді. І я, як президент, виконаю будь-яке рішення суду. Не подобається рішення українських судів? Є Європейський суд з прав людини… Минуло більше півтора місяців. Ніхто в суд не подавав», – сказав він в ході наради з питань розвитку сільської медицини в понеділок у Києві.

Як відомо, 10 вересня близько 20:00 Саакашвілі все-таки зміг прорватися на територію України, скориставшись допомогою декількох сотень активістів. Юрба прорвала шеренги прикордонників в пункті пропуску «Шегині» та провела політика в Україні.

В ході подій в «Шегині» постраждали 11 силовиків. Поліція вже внесла відомості за фактом про прорив кордону Саакашвілі до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Стаття передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років, в разі, якщо ці дії вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Джерело