Порошенко визначився з кандидатурою нового очільника НБУ

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов щодо звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України. Призначити очільником НБУ гарант хоче Якова Смолія.

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, відповідні проекти постанов №7500 і №7501 є зареєстрованими у Верховній Раді у четвер, 18 січня 2018 року.

Так, перший є проектом Постанови про звільнення Гонтаревої з посади Голови Національного банку України, а другий – проектом Постанови про призначення Смолія на посаду очільника держрегулятора.

До слова, днями група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді постанову, за якою пропонується звернутися від імені парламенту до президента Петра Порошенка з проханням невідкладно звільнити від обов’язків голову Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтареву.

За всю історію його існування Нацбанку з 1991 року, вона була дев’ятим керівником установи.

Додамо, згідно з Конституцією, очільника НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років.

Нагадаємо, на початку квітня Валерія Гонтарева заявила про свою відставку з посади голови НБУ. Тоді вона зазначала, що піде з цієї посади 10 травня. Згодом банкір наголосила, що має намір піти у тривалу відпустку. Функції керівника увесь цей час виконував її перший заступник – Яків Смолій.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *