Нічні гонщики: «Літали і будемо літати! Нас не доженете, не старайтеся»

•Перед «безголовими» гонщиками на вулицях міста виявилися безсилими не тільки поліція, а й влада.

•Не дивно, що у соцмережах з’явилися заклики організовуватися проти «бєзпредєлу» мотоциклістів, які вночі не дають спати людям.

•Запитання вінничанки до влади: «До якого часу десяток ідіотів тероризуватиме все місто?»

•Який вихід із ситуації? Що кажуть з цього приводу вінничани і самі гонщики?

Журналіст RIA спілкувався з окремими гонщиками. Вислухав думку низки депутатів міськради, керівника прес-служби патрульної поліції, городян. Прогноз після розмов такий: марно сподіватися на зменшення кількості байкерів на нічних вулицях (деякі з них і вдень розвивають швидкість значно вищу, ніж це передбачено Правилами дорожнього руху).

-Літали і будемо літати! – заявив на сайті «20 хвилин» один з гонщиків. Так воно й буде. Не сумнівайтеся.

По-перше, ця проблема «болить» тільки тим, хто проживає у будинках біля гомінких вулиць. Чиновники від влади мають помешкання переважно за містом, тому їх солодкий сон не тривожить ревіння двигунів.

По-друге, поліцейські нарікають, що їм не дозволено переслідувати порушників на мотоциклах, бо це може призвести до аварії. Запитання до керівника патрульної поліції Редвана Усеїнова: «Коли можна побачити машини поліцейських на вулицях, де відбуваються гонки?» Можливо, після цієї заяви зухвалого гонщика побачимо автомобіль патрульних поліцейських, скажімо, на вулиці Пирогова. Уточнюємо: після десятої вечора і до пізньої ночі вона перетворюється на місце для гонок. Влаштовують їх від ринку «Урожай» до зупинки «Електромережа».

Зазвичай гонки тривають максимум до першої або другої ночі. Напередодні  Дня Конституції (28 червня) гонщики не вгамовували своїх залізних «коней» майже до п’ятої ранку На яких вулицях влаштовують гонки – підказка для патрульних Кожен вечір на відрізку вулиці Пирогова — від ринку «Урожай» до трамвайної зупинки «Електормережа» — ревуть мотори мотоциклів. За повідомленнями читачів RIA така само ситуація на деяких інших вулицях міста – Хмельницькому шосе, Келецькій, Коріатовичів, проспекту Коцюбинського (від Будинку офіцерів до залізничного вокзалу). У патрульних з байкерами нічого не вийшло Досвідчений байкер, лікар Ігор Марценюк (47 років), зізнається, що в молодості любив нічну їзду на мотоциклі. Пан Ігор очолює ГО «Мотофестиваль ЗАГУЛ». Тільки після одруження перестав виїжджати вночі. Стверджує, що треба «перерости», аби усвідомити всі «за» і «проти» нічних гонок. -Чому за містом не ганяють? –перепитує співрозмовник.

— А хто їх там почує. Для них важливе визнання. Чи розуміють, що порушують спокій? Скоріше за все, про це не думають. Для них, що більша швидкість, що гучніший звук мотора, то більший кайф. Від виховання багато залежить. Один з моїх знайомих ніколи не запустить двигун байка у дворі під вікнами будинку. «Виводить» мотоцикл на в улицю і там все це робить. Інші – навпаки. Звертає увагу, що, крім байкерів, на вулицях міста є так звані підбайкери. Це ті, хто їздить на мотоциклах, що не обладнані навіть поворотами. Це зовсім молоді хлопченята. Навіть шолом не одягають на голову. А їхні «моцики» деренчать так, що аж шибки у вікнах дзеленчать. Навряд чи такі учасники руху ознайомлені з правилами поведінки на дорогах.

-Ми вже говорили про таких і тим, хто продає такі підбайки, і поліцейським, — продовжує Ігор Марценюк.

– Так що шум на вулицях не тільки від мотоциклів байкерів.  Співрозмовник говорить, що нова патрульна поліція на перших порах намагалася втихомирити нічних гонщиків. Однак, за його словами, у них нічого не вийшло. Вихід із ситуації пан Марценюк вбачає у визначенні спеціального місця для байкерів. До вирішення проблеми мають залучити багато структур. Заборона нічого не дасть. Більший ефект матиме роз’яснювальна робота і покарання гривнею. Депутати міськради: «Не допрацьовує поліція» Старший по одному з будинків по вулиці Пирогова Сергій Цвень розповів, що декілька років тому  мешканці їхнього будинку зверталися з листом до міської влади. Просили, щоб працівники ДАІ (на той час ще не було патрульної поліції) хоча б інколи вночі виїжджали на їхню вулицю. Бо Пирогова – від ринку «Урожай» до зупинки «Електромережа» вночі перетворюється на місце для нічних гонок. -Нам повідомили, що листа передали в міську Державтоінспекцію, — продовжує старший по будинку.

– Звідти надійшла відповідь приблизно такого змісту: працівникам ДАІ заборонено переслідувати втікачів на мотоциклах. Влада і тодішні даішники підтвердили, що вони безсилі перед гонщиками. Депутати, з якими спілкувався журналіст, визнають, що шалені гонки це дестабілізуючий фактор на вулицях міста. Сходяться на думці, що у вирішенні проблеми не допрацьовує патрульна поліція. Олександр Зерщиков: -Ніхто не зобов’язує поліцейських переслідувати гонщиків, — каже депутат Олександр Зерщиков.

– З ними треба спілкуватися за місцем, де вони збираються, йти в клуби, чи громадські організації. Проводити рейди. Частіше перевіряти документи. Адже на багатьох мотоциклах відсутні навіть номерні знаки Роман Андронійчук: -Я за те, щоб мотоциклісти були рівнозначними учасниками дорожнього руху, — каже Роман Андронійчук.

– Це буде справедливо. Безкарність за порушення швидкості це загроза іншим водіям і пішоходам. За номером телефону депутата Олега Алекси відповів його помічник: «Олег Юрійович на лікуванні, — сказав чоловік. – Він отримав травму на змаганнях на спортивному мотоциклі». Олег Алекса входить в обласну федерацію мотоциклетного спорту. У травні на чемпіонаті України виборов третє місце серед ветеранів. Під час змагань зазнав травми. Як стверджує його помічник, депутат Алекса на сесії міськради порушував питання про вирішення проблеми гонщиків. Говорив, що їхня зухвала поведінку підриває репутацію справжніх спортсменів. Після того виступу на депутата Алексу образилося керівництво поліції. Проблема залишилася. Запитання вінничанки до  влади: «До якого часу десяток ідіотів тероризуватиме місто?» У соціальних мережах активно обговорюють проблему нічних гонщиків. Дехто закликає організуватися активістів і виходити на нічні вулиці. Якщо цього не робить поліція, люди самі повинні захищатися. «До якого часу купка ідіотів тероризуватиме місто?» — запитує авторка одного з повідомлень.

Говорите, гонщики не беда? А у кого работа требует предельной точности — тем беда, знаете ли! Постоянный недосып явно сказывается не только на нервном спокойствии, но и на внимании, скорости реакции, на физическом состоянии в итоге, когда эта хрень длится неделями подряд. Так какого ….  люди должны терпеть десяток безмозглых, которые весь город будоражат.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *