Насильницька вакцинація та захмарні штрафи: як каратимуть батьків, які не роблять дітям щеплення

В Україні збільшується кількість хворих на кір, п’ять чоловік вже померли

Керівниця МОЗ Уляна Супрун пропонує карати батьків, які не роблять дітям щеплення як за кордоном.

В Ізраїлі, Китаї та Туреччині щеплення немовлятам роблять примусово. Нещодавно обов’язкову вакцинацію ввели і у Франції. А восени 2017 року в Італії прийняли спеціальний закон, що забороняє приймати в сади і школи дітей без щеплень. За порушення батьків штрафують на 7500 євро. Проти такого нововведення в Італії масово протестували. Мовляв, законодавчі зміни вигідні компаніям-виробникам вакцин, а у людей забирають право вибору і наражають на небезпеку їх дітей.

У більшості європейських країн спеціальних законів, що карають за відмову від щеплень, немає. Однак держава тримає ситуацію під контролем і всіляко спонукає до профілактичних заходів. У Великобританії, Бельгії, Естонії дітей, яким не зробили обов’язкові щеплення, не приймають в сади і школи. А в Німеччині батькам за відмову виконувати рекомендації медиків можуть виписати штраф до 2500 євро.

Батьків адміністративно карають і в Польщі. Правда, сума там менше – кілька сотень злотих. Але серед поляків відсоток тих відмовляється від щеплень, невеликий. Після вступу країни в ЄС люди більше довіряють медикам і не бояться неякісних препаратів.

У більшості цивілізованих країн до щеплень ніхто нікого не примушує. У Канаді, Норвегії, Іспанії, Австрії та Нідерландах відповідальність за здоров’я дітей покладають на батьків. Щоб заохочувати вакцинацію, проводять інформаційні кампанії, роблять щеплення безкоштовно і ретельно стежать за якістю вакцин.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *