Мене можуть викрасти і переправити в Грузію — Саакашвілі

Політик впевнений, що 10 вересня з ним в Україну вирушать декілька тисяч українських громадян .

Екс-президент Грузії, колишній губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі впевнений, що при поверненні в Україну його будуть зустрічати «тисячі українських співгромадян», передає svitiv.com.ua Про це він розповів у четвер в ефірі грузинської телекомпанії «Руставі 2″.

— Я знаю, що мене будуть зустрічати тисячі моїх українських співгромадян. Мені сказали і про те, що кілька тисяч українських громадян, які перебувають у Польщі, також хочуть пройти через кордон разом зі мною, але я не хочу ексцесів. На кордоні мене зустрічатимуть українські опозиційні політики. Я не виключаю, що разом зі мною перетнуть кордон і європарламентарі, — заявив Саакашвілі.

Він зазначив, що не виключає підготовки спеціальної резолюції Євросоюзу у зв’язку з ситуацією навколо нього.

-Мені стало відомо, що на кордон для зустрічі зі мною мають намір прибути кілька сот дніпропетровських фермерів на своєму транспорті, — запевнив Саакашвілі.

Щодо можливого арешту на кордоні і екстрадицію до Грузії, де проти нього порушено кілька кримінальних справ, Саакашвілі заявив, що все одно перейде україно-польський кордон.

— Моє затримання на кордоні не така проста тема. Єдине, що можуть зробити нинішня українська влада — це викрасти мене і переправити в Грузію, але це буде кримінальним злочином, за який треба буде відповідати всім, хто це зробить», — сказав Саакашвілі.

При цьому він зазначив, що не боїться тривалого процесу екстрадиції до Грузії, де його звинувачують «за кілька придбаних піджаків і вартість вінків покладених на могили президентів Гавела і Качинського».

— Я не хочу доводити в суді олігарху Іванішвілі (Бідзіна Іванішвілі — мільярдер, колишній прем’єр-міністр Грузії), що я не верблюд. Я не хочу сидіти кілька років у в’язниці, поки якийсь прокурор не з’ясує долю моїх піджаків, а все для того, щоб ізолювати мене від політики, — сказав Саакашвілі. Він додав, що якщо його все ж переправлять в Грузії, тоді його долю буде вирішувати грузинський народ».

Він також запевнив, що не претендує на посаду президента України.

Нагадаємо, 26 липня президент України Петро Порошенко позбавив Міхеїла Саакашвілі українського громадянства.

Пізніше, 4 серпня, стало відомо, що політик приїхав з США в Польщі. Зі свого боку, прокуратура Грузії звернулася до Польщі з проханням підтвердити, що Саакашвілі насправді знаходиться в Польщі. У Грузії Михайла Саакашвілі розпочато чотири кримінальних справи. Грузинські правоохоронці мають намір домагатися депортації екс-президента країни.

Вже 8 серпня українсько-грузинський політик покинув Польщу і приїхав до Литви. У Вільнюсі він провів акцію разом із колишнім головою Верховної Ради Литви – Відновного Сейму Вітаутаса Ландсбергіса і депутатами литовського парламенту.

За що Саакашвілі світить в Грузії 11 років в’язниці

Міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляла, що проти Саакашвілі порушено чотири кримінальних справи, і Тбілісі буде вимагати його видачі від будь-якої країни, де він вирішить зупинитися.

Джерело Ukr.Media.