Кравчук: Я не можу говорити, що ми незалежні, втративши Крим і маючи війну на Донбасі

Незалежність України як політична категорія сьогодні відбулася. Однак є риси, які свідчать про те, що Україна не має повної міжнародної, територіальної та економічної незалежності.

Таку думку висловив Перший Президент України Леонід Кравчук, передає svitiv.com.ua.

«Якщо брати строго, як годиться, то незалежність – це відділення від іншої держави і придбання права творити свою державу. У нас є таке право? Є. Таким чином, незалежність – це, насамперед, політична категорія. І незалежність відбулася. Україна будує свою державу, будує свої зовнішньополітичні відносини, внутрішньополітичні, вибирає владу, якщо треба – навіть знімає її, як це було на Майдані вже двічі», – пояснив Кравчук.

У той же час він зазначив, що дехто прагне до широкого тлумачення незалежності. В якості прикладу він навів економічну ситуацію в Україні, яка не робить людей незалежними.

«А як живуть люди, вони економічно незалежні? Звичайно, такого сказати не можу. Якщо близько 67% людей живуть сьогодні в Україні за межею бідності, отримують менше прожиткового мінімуму – значить говорити про економічну або соціальну, або ще якийсь незалежності неможливо», – підкреслив політик.

Говорити сьогодні, що ми незалежні, втративши фактично Крим маючи війну на Донбасі, говорити, що ми – країна територіально цілісна і незалежна, ну, вибачте, я не можу, – додав перший Президент України.

Так, за його словами, враховуючи сукупність всіх факторів, «можна сказати, що є риси або характеристики, які свідчать про те, що Україна не має повної міжнародної, територіальної та економічної незалежності. Але як політична структура Україна є незалежною державою».

«Я часто чую від деяких наших «вождів», що справжня незалежність почалася тільки зараз. А що ж тоді було до цього? Якщо для справжньої незалежності обов’язково потрібна війна на Донбасі, обов’язково потрібна анексія Криму, обов’язково потрібно відривання наших територій, де ми сьогодні не маємо жодного впливу – я б не хотів такої незалежності!», – підкреслив Кравчук.

Джерело Ukr.Media