Кабмін виступає за здешевлення користування коштами Пенсійного фонду для Ощадбанку

Діюча плата за використання цих коштів для Ощадбанку становить 50% облікової ставки НБУ, але не менше 14% річних.

Відповідний проект постанови було прийнято на засіданні Кабміну в середу без обговорення.

Діюча плата за використання цих коштів для Ощадбанку становить 50% облікової ставки НБУ, але не менше 14% річних, говориться в пояснювальній записці до документа.

За даними Ощадбанку, показники залишку коштів ПФ часто змінюються. Понад 90% цих коштів знаходяться на рахунках «Укрпошти», які, як правило, на наступний банківський день після надходження видаються готівкою для виплати пенсій. Відповідно Ощадбанк не може розміщувати ці кошти в дохідні активи. В результаті банківський збиток за такими операціями в середньому за місяць становить близько 2 млн грн.

Згідно з пояснювальною запискою, в 2002 році розмір плати Ощадбанку за використання вільних коштів ПФ становив 50% від облікової ставки при максимальному її значенні в 9,5%. У 2007 році плату підняли до 100% при максимальному рівні облікової ставки в 19,5%. У 2015 році плату знову знизили до 50% облікової ставки, так як максимальний її показник досяг 30%, а також встановили мінімальний поріг плати – не більше 14% річних.

Як повідомлялося, правління НБУ з 26 травня знизив облікову ставку до 12,5% річних з 13% річних. Нацбанк також заявляв про потенціал для подальшого зниження облікової ставки центробанку.

Джерело