Якщо вкусив кліщ: що робити-поради фахівеця

На питання, що робити, якщо вкусив кліщ, відповів лікар-дерматолог

Вирушаючи на пікнік будь обережна і пам’ятай, що кліщі живуть у високій траві

З року в рік в Україні фіксується збільшення кількості випадків укусів кліщів. Однією з причин цього є недостатня обробка міських лісопарків відлякують кліщів речовинами. Особливо небезпечно те, що іксодові кліщі можуть переносити такі небезпечні захворювання як бореліоз і кліщовий енцефаліт. Щорічно в Україні фіксується значна кількість випадків цих захворювань пише svitiv.

Кліщі родини іксодових є кровососними паразитами теплокровних тварин (у тому числі людини) і здатні переносити збудників кліщового енцефаліту і бореліозу (хвороби Лайма). Варто пам’ятати, що при відсутності адекватного лікування ці захворювання можуть приводити до серйозних наслідків для здоров’я.

Оскільки вплинути на чисельність кліщів в навколишньому середовищі ми не можемо, слід подбати про власну безпеку і звести до мінімуму ймовірність укусу, відзначають фахівці.

“Щоб вберегтися від укусів кліщів, необхідно дотримуватися деякі запобіжні заходи, – зазначає лікар-дерматолог клініки Медісвіт Андріана Дехтярчук. – По-перше, коли ви відправляєтеся на пікнік в парк або прогулянку в ліс, не забудьте прихопити з собою головні убори (кепки, панамки, косинки), а також легку закритий одяг з довгими рукавами і штанинами. Після прогулянки огляньте себе і ваших супутників на предмет наявності кліщів. Особливо ретельно оглядайте ділянки тіла, покриті волоссям“.

Вирушаючи на природу, користуйтеся репелентами – засобами, що відлякують кліщів, в основі яких є речовину перметрин та його аналоги. Ще одна категорія сильнодіючих спреїв містить ДЕТА (диэтилтолуамида), але наносити їх рекомендується лише на одяг.

“Хочу попередити мам, що поширені репеленти для захисту дітей від комарів не відлякують кліщів, так як в них занадто низький вміст ДЕТА“, – застерігає Андріана Дехтярчук.

Якщо кліщ все-таки вкусив, необхідно якомога швидше звернутися до хірурга для безпечного, а, головне, повного видалення кліща.

Якщо такої можливості немає, можна спробувати витягнути кліща самостійно. З цією метою слід підчепити головку (не черевце!) комахи петлею нитки і, розхитуючи з боку в бік, підтягувати вгору.

Можна ще спробувати витягнути кліща пінцетом з широкими кінцями, виконуючи кругові рухи (викручуючи його).

Важливо не розірвати кліща, інакше витягти зі шкіри шматочки потужних щелеп буде складно.

Місце укусу слід обробити антисептиком (підійдуть спирт, йод) і, при першій можливості, прийти на консультацію до дерматолога, інфекціоніста або хірурга. Їх завдання: переконатися, що кліщ не передав людині інфекцію, а у разі зараження – своєчасно призначити лікування.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *