Як підготувати дитину до школи. Поради батькам

Зовсім скоро 1 вересня. Перед батьками майбутніх школярів постає безліч питань: де придбати форму, канцелярське приладдя, рюкзак та ін… Але не менш важливо підготувати дитину психологічно до майбутнього «випробування» для вашої дитини.

Багато батьків бояться початку шкільного життя навіть більше, ніж сам першокласник. І цей страх мимоволі передається малюкові. Дорослі весь час говорять, що школа – це щось дуже серйозне і відповідальне, що все твоє життя тепер зміниться, ти станеш зовсім дорослим, все потрібно робити дуже добре, тому що вчителі будуть ставити оцінки. Тут хочеш не хочеш злякаєшся.

Краще пояснити дитині, що школа – це природний етап в житті кожної людини, згадайте, як ви ходили до школи, розкажіть цікаві кумедні випадки з вашого шкільного життя. А щоб дитина розуміла, що вчитися в школі важливо і потрібно, згадайте відомих людей.

Поради батькам майбутнього першокласника

Для того, щоб навчання дитини було успішним, продуктивним і дитина з радістю ходила до школи, зверніть увагу на наступні поради фахівців:

 1. Не вимагайте багато від дитини.
 2. Помилки властиві всім людям, особливо маленьким дітям.
 3. Не треба надто навантажувати дитину заняттями.
 4. Звертайтеся до фахівців, якщо бачите, що у дитини виникли проблеми.
 5. Чергуйте відпочинок з навчанням, адже дитині потрібно відпочивати, сходіть з дитиною в кіно, до кафе тощо.
 6. Читайте книжки, особливо перед сном. Зробіть його сон повноцінним і спокійним. Гуляйте на свіжому повітрі. Не грайте з дитиною в галасливі ігри перед сном.
 7. Слідкуйте за харчуванням дитини, воно має бути повноцінним.
 8. Дивіться за реакцією дитини. У 5-7 років дитина повинна адекватно сприймати ситуацію навколо і спокійно реагувати. Зверніть увагу, якщо дитина влаштовує істерики в супермаркеті чи на вулиці, через те, що батьки зробили щось не те, що він хотів.
 9. Зробіть певне місце для зберігання пластиліну та фарб, щоб дитина могла самостійно розпоряджатися всіма матеріалами.
 10. Давайте дитині час на відпочинок, якщо він втомився, поступово привчіть дитину сидіти мінімум 20 хвилин за заняттями.
 11. Будьте поблажливі до можливих відмов і істерик. Виявляйте свою фантазію, щоб захопити дитину заняттями, не треба погрожувати дитині, що віднімете іграшку або улюблену річ. Така поведінка з боку дорослих, може викликати агресію і антипатію з боку дитини до будь-якого виду занять і вправ.
 12. Зробіть оточення вашої дитини корисним.
 13. Не треба лякати дитину труднощами, з якими стикаються школярі. Розкажіть, як ви вчилися в школі, покажіть свої фотографії і спробуйте заспокоїти дитину. Поговоріть з дитиною про плюси школи, наприклад: знайде нових друзів, дізнається багато нового і цікавого і т.д.
 14. Не розмовляйте з дитиною в наказовому тоні, зробіть спілкування ввічливим і культурним, щоб дитина володіла необхідним запасом «чарівних» слів: вибачте, спасибі, будь ласка, і т.д.

Поради для батьків, чия дитина вже першокласник

Усі труднощі школи ви будете проходити разом з ним. Від вашої участі в процесі навчання залежить рівень його навчання.

Прислухайтеся до наступних порад:

 1. Не забувайте, що ваша дитина тільки пішла до школи, а не закінчує її, не перестарайтеся з вимогами.
 2. У дитини тепер є особисті справи, своє коло спілкування, вчителі, уроки та однокласники.
 3. Не намагайтеся контролювати кожен крок дитини в школі. Якщо ви хочете поговорити з учителем, то краще зробити це тоді, коли дитина не буде бачити і чути вас.
 4. Ні в якому разі не принижуйте дитини в присутності інших людей. Від цього його самооцінка може сильно впасти і підняти її буде дуже складно.
 5. Цікавтеся його шкільними справами, як пройшов день, що нового дізнався, яке завдання дали додому і т.д.
 6. Не розкладайте речі в шафі без його відома, не рийтеся в його портфелі – такою поведінкою ви порушуєте його особистий простір і позбавляєте дитину самостійного вибору.

Завжди підтримуйте свою дитину.

Джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *