Генна інженерія: шокуючі результати наукових експериментів (Не для слабкодухих)

Деколи діячі науки приміряють на себе роль Бога, намагаючись створити щось нове.

Одні їх відкриття дійсно є проривом для всього людства, інші сущим кошмаром, що порушує природні закони природи. Генна інженерія вже міцно влаштувалася, і часом її результати шокують.

Пацюк з людським вухом.У 1997 році Чарльз Ваканти разом з командою вчених при медичній школі Массачусетського університету виростив на спині щура людське вухо, трансплантировав тварині клітини хряща. Вухо досягло потрібного розміру і було успішно пересаджено пацієнту.

Зомбі-собака.У радянському науково-популярному фільмі 1940 року експерименти по пожвавлення організму демонструвався досвід з застосуванням примітивного апарату штучного кровообігу. Апарат забезпечував відділену голову собаки збагаченої киснем кров’ю, і вона реагувала на зовнішні стимули.

Порося з людським обличчям.У 2015 році в господарстві китайського фермера народилося порося з людським обличчям. В цьому році генетики вперше створили химерні зародки, в яких свині поєднуються з клітинами людини та інших ссавців. Це в майбутньому дозволить вирощувати людські органи в тілі тварин.

Кури без пір’я.У 2001 році ізраїльський генетик вивів породу курей без пір’я. Такі птахи чудово пристосовані для виведення в теплих країнах, швидко ростуть, менше схильні паразитам, і їх не доведеться скубти перед приготуванням.

Бельгійська блакитна корова.

Це м’ясна порода корів була виведена в дев’ятнадцятому столітті шляхом схрещування коротконогих Шортгорнских м’ясних бугаїв з Великобританії з чорно-рябими і червоно-строкатими Фризскими молочними коровами Бельгії. Неймовірна м’язова маса парнокопитного пояснюється вмістом в ДНК гена, переважної дії миостатина, білка, гальмує ріст м’язів по досягненні певного порогу.

Знищення малярійних комарів.

Всі знають, що укус малярійного комара небезпечний для людини. Ось і вчені почали працювати над редагуванням геному кровосисних комарів. Цілком реально знищити популяції анофелесов, шляхом масового розведення та випуску стерильних самців.

Прозорі жаби.У 2007 році професор Університету Хіросіми Масаюкі Суміда вивів прозорий вид жаб. Це відкриття дозволить розглядати зміни внутрішніх органів земноводних під час хвороб без препарування.

Стерильний рожевий коробковий хробак бавовнику.У США знайшли спосіб боротьби з атакуючим бавовняні поля рожевим коробковим хробаком бавовнику. На спеціальних фермах метеликів вирощують з хробаків, згодовуючи їм червоний барвник, щоб вони відрізнялися від звичайних. Потім агрономи опромінюють їх до повної стерилізації, а потім розкидають над бавовняними полями за допомогою безпілотного літального апарату.

Барбус суматранський флуоресцентний.Флуоресцентні рибки вперше були створені в Національному університеті Сінгапуру. Для отримання кольорового світіння ДНК риб були поміщені гени медуз і коралів.

Коза-златопряд.Мешкає на фермі коза при Університеті штату Юта щеплена ген павука-златопряда. Парнокопитні дають молоко, що містить шовк павука, який потім відправляється на вторинну переробку. Шовк виділяють особливим способом, після чого використовують для виробництва куленепробивних жилетів, штучних зв’язок і сухожиль.

Гігантський лосось.Генетично модифікований лосось компанії AquaBounty зростає в два рази швидше, ніж звичайна риба цього виду. Якщо цей вид випустити в природу, то екосистема може похитнутися…

Екологічно чисті свині.Канадські вчені вивели екологічно чистий вид свиней. Ці свині поглинають більше фітинової кислоти, яка в свою чергу знижує кількість фосфоровмісних відходів. Надлишок фосфору в звичайному свинячому гної накопичується в ґрунті і потрапляє в довколишні джерела води, що і є проблемою.

Доллі.Вівця Доллі перше клонований ссавець. Вона народилася 5 липня 1996 року в Шотландії. В ході експерименту за отримання клону в 277 яйцеклітин були перенесені ядра, взяті з вимені тварини-донора. Доллі жила як звичайна вівця, а через 6,5 років її довелося приспати через прогресуюче захворювання легенів і важкого артриту.

Різнобарвна морква.Всі ці різнобарвні морквини генетично модифіковані, що не тільки відрізняє їх кольором, але і багатством поживних речовин. При цьому коренеплоди ще й відрізняються за смаком.

Золотий морський коник.Золотий морський коник перше генетично модифіковали тварину у В’єтнамі. Біологи змішують золотий пил з білками медуз, а потім впорскують в яйця морського коника з допомогою особливого методу. Генна інженерія не перестає лякати простих обивателів, але в ній криється велике майбутнє, можливо, навіть порятунок людства від невиліковних хвороб.

Джерело