“Цю несправедливість ми обов’язково виправимо”: Рева зробив нову гучну заяву про пенсії

В Україні 3 млн. громадян мають повний страховий стаж і при цьому пенсію нижче середньої. З них – 2,5 млн. жінок і 500 тис. чоловіків. Про це заявив міністр соціальної політики Андрія Реви в ефірі «Вечірнього прайму» на телеканалі «112 Україна», передає svitiv.com.ua з посиланням на Корупція.Інфо.

«Середня пенсія сьогодні – 2448 грн. Так ось менше цієї суми при повному страховому стажі отримують 2,5 млн жінок і півмільйона чоловіків. У чоловіків, виявляється, все-таки пенсія вище. До речі, теж несправедливість. Чоловіки, як правило, мають кращий заробіток і відповідно пенсію мають кращу«, – зазначив Рева.

За його словами, уряд збирається виправити ситуацію, що склалася.

«Цю несправедливість для 3 млн громадян, які мають повний стаж і низькі пенсії, ми обов’язково виправимо«, – запевнив він.

Раніше повідомлялося, що на 1 жовтня 2017 року в країні налічується 11 766 808 пенсіонерів. При цьому середній розмір пенсії – 2447,95 грн. За даними Пенсійного фонду, в середньому пенсійна виплата після перерахунків зросла на 561,18 грн. При цьому більше чверті українців, опитаних в ході масштабного соціологічного дослідження, заявили, що не відчули на собі позитив від розпочатого осучаснення пенсій.

Пенсіонери, які потрапляють під статус «Діти війни», не можуть розраховувати на перегляд пенсій, як того вимагає закон, який був прийнятий в 2005 році. Згідно цього документу, «дітьми війни» вважаються особи, які є громадянами України і яким на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

«Законопроект про «дітей війни» свого часу був прийнятий під час зміни влади, коли йшла влада Кучми-Януковича, а президентом прийшов Ющенко. І тоді в популістському угарі, і в т.ч. у Верховній Раді, під час президентської виборчої кампанії був проголосований законопроект про «дітей війни», що не має нічого спільного з реальним соціальним захистом», – пояснив він.