Чому по тілу «бігають мурашки» від прослуховування музики: пояснення вчених

Явище «тремтіння» або «фріссон» – це коли у вас по тілу «бігають мурашки» під час прослуховування музики, яка вам особливо подобається. Цьому явищу є й наукове пояснення.

Дослідник з Університету Південної Кароліни Меттью Сакс провів дослідження, в ході якого 20 студентів слухали музику. У 10 з них – з’явилася «гусяча шкіра». Під час експерименту мозок студентів сканували вчені, щоб зрозуміти природу появи мурашок.

Вчені з’ясували, що причина виникнення «гусячої шкіри» під час прослуховування музики – велика кількість нейронних зв’язків в «слуховий корі», що відповідає за емоційні процесингові центри і префронтальну кору, яка бере участь в сприйнятті музики. Тобто, люди, які відчувають тремтіння, можуть мати більш сильні емоції.

Вчені вважають, що його результати дослідження можуть бути використані для лікування психічних захворювань, таких як депресія.

«Депресія викликає нездатність відчути задоволення від повсякденних речей. Можна було б використовувати музику з терапевтом, щоб досліджувати почуття», – впевнені вчені.

Джерело