БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ ПРО ПІСТ

Від 14 до 28 серпня триває піст Спасівка. Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю в Зарваниці, відповідаючи на запитання про перегляд кількості і часу тривання постів, зазначив: «Не варто розуміти і сприймати піст тільки через призму сумного періоду, оскільки піст — це ще одна можливість попрацювати над собою. Якщо правильно організувати християнське дозвілля та звернутися до духівника, то ми зможемо радісно його пережити. Хто сказав, що піст — це сумний час? Почитайте літургійні книги Великого посту і тоді побачите, як автори наголошують: нарешті прийшов цей благодатний час. Святий Франциск Салезій казав: «Сумний святий — сумнівний святий”.
Звісно, що в період постів ми стараємося не влаштовувати гучних забав (наприклад, весіль), але це не означає, що ми не можемо по-християнському організовувати своє дозвілля. Питання полягає в тому, як це правильно зробити і організувати. І тут Церква готова вам допомогти радісно переживати усі пости… Якщо ми відмовляємося від гріха на період посту і за ним сумуємо, тоді які ми християни? А справжній піст справді є моментом активної праці над собою.
Перед тим, як почати піст, варто піти до свого духівника й розказати йому, як прагнете цей піст пережити. А духівник допоможе укласти духовну програму (дорогу) посту, яка була би вам найбільш потрібною, і тоді не будете сумувати. Після цього піст буде часом звільнення від якихось залежностей, від гріха тощо.
А переглядати пости не будуть. Тож варто вчитися переживати піст як християни ХХІ століття»

Джерело: Християнський портал КІРІОС

Facebook Комментарии
Загрузка...