Автоматичний стаж: у кого заберуть «зайву» пенсію

Міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв’ю для одного з українських телеканалів заявив, що його відомство готує зміни у пенсійне законодавство.

Таким чином, пропонується визначити, що стаж для пенсій донараховується автоматично, а коефіцієнт заробітку за бажанням.

«Люди працювали, їм призначили пенсію, і вони далі почали працювати, потім звільнилися, приходять, і їм донараховують стаж і коефіцієнт, який вони заробили, додають до цього. Якщо у них заробітна плата була менше, ніж до моменту призначення пенсії, у них ще й падає коефіцієнт. І ми зараз готуємо законодавчі зміни для того, щоб визначити, що стаж донараховується автоматично, а коефіцієнт заробітку за бажанням. Тобто якщо у нього більший коефіцієнт – він додається», — розповів Андрій Рева.

 

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що в Україні перевірять стаж всіх пенсіонерів, розрахункова пенсія яких виявилася менше мінімальної. Якщо виявиться, що стажу не вистачає, пенсії можуть забрати. Однак, у Міністерстві соціальної політики спростували подібні заходи. При цьому юристи роз’яснили формулу розрахунку пенсій — для кожного з працюючих українців її розмір буде розраховуватися з індивідуально.

2 березня було оголошено рішення по пенсій військовим. Перерахунок буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні. Передбачається, що середня місячна виплата зросте до 4 602 гривень.

Положення податкового кодексу щодо оподаткування пенсій визнали таким, що суперечить Конституції України. Таке рішення прийняв Конституційний суд, 27 лютого. З приводу спірного моменту в законі до суду звернулися 48 народних депутатів.

Таким чином, визнано неконституційним положення абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, який передбачає оподаткування пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних з Пенсійного фонду чи бюджету.

джерело

Facebook Комментарии
Загрузка...